İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Parçalı Bulutlu 27°C Nem %45
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Üretici buğdayda prim hariç 665-680 lira fiyat bekliyor

Üretici buğdayda prim hariç 665-680 lira fiyat bekliyor

18.06.2012

Mayıs sonunda hasadın başlamasıyla buğday fiyatlarında kısmen düşüş yaşanınca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Toprak mahsulleri Ofisi’ni (TMO) devreye sokma kararı aldı.

Geçen yıl 14 Temmuz’da açıklanan buğday müdahale alım fiyatı, bu yıl 1 ay erken açıklanıyor. 2011’de yüksek rekolte sebebiyle 605 lira olan fiyatın bu yıl prim hariç ton başına 665-680 lira bandında olması bekleniyor.

Geçen yıl Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 21.8 milyon ton seviyesinde gerçekleşen buğday rekoltesinden 821 bin tonluk kısmını üreticiden alan TMO, bu yıl piyasaya 1 ay erken giriyor. Son dönemlerde taban fiyatı uygulaması yerine müdahale alımı yöntemine geçen TMO, geçen yıl başlattığı kaliteye dayalı alım sistemini bu yıl da uygulayacak.

Ofis 2011 yılında 20 milyon liralık yatırımla alım merkezlerinde kullanılmak üzere 300 protein ölçüm cihazı satın almıştı.2011 yılında yapılan ölçümler sonucunda protein oranı yüzde 12’nin üzerinde olan buğdaya yüzde 1-3 arasında fazladan ödeme yapıldı. Bu yıl yapılacak alımlarda da açıklanacak müdahale alımına ek olarak, protein oranına göre yüzde 1-3 arasında değişen oranda kalite primi ödenecek

Dünya

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Tasavvuf Sohbetleri
Sırada >>
×
Sıradaki

Başmakaleler

Tasavvuf Sohbetleri
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin