İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:08 Akşam20:23 Yatsı21:57 İmsak04:15 Güneş05:57 İşrak06:37 Öğle13:15
Hava - Açık 33°C Nem %58
Türkçe
26 Zilhicce 1442 5 Ağustos 2021 Perşembe
Giriş Yap

Kasalarındaki paralar arttı

19.06.2012    |

Türk ekonomisindeki büyümeyle kazanan patronlar, İsviçre'deki zulalarını artırdı. İsviçre Merkez Bankası'nın rakamlarına göre, Türkiye kaynaklı varlıklar 5 milyar 84 milyon dolara çıktı.

2010'da 3.9 milyar dolar olan patronların İsviçre kasasındaki paraları böylece geçen yıl yüzde 30 arttı. 1 yılda yaşanan artış 1 milyar 147 milyon doları buldu. Üçte bir oranında yaşanan artışla Türkiye, varlıklarını en hızlı yükselten ülkeler arasında 9'uncu oldu. İsviçre'de gayriresmi bilgilere göre, bankalarda 60 milyar dolarlık Türk hesabı olduğu tahmin ediliyor. 

Gelişenler üst sıralarda

İsviçre'deki hesaplarda tutulan toplam varlık 1.49 trilyon dolara kadar çıkıyor. Hesaplar incelendiğinde krizin kazananı ülkelerin varlıklarında gözle görülür bir artış var. İlk sırada ABD yer alırken onu Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin'in oluşturduğu BRIC ülkeleri izliyor. Brezilya yüzde 64 ile en büyük artışı sağlayan ikinci ülke konumunda. Toplam varlıkları 3.5 milyar dolar. Brezilya'yı BRIC'in diğer üyeleri Hindistan ve Çin izliyor. Hindistan'ın varlıkları yüzde 47, Çin'in yüzde 15.6 arttı.

Sabah

 

Canlı Yayın
Sağlık, Sıhhat, Afiyet
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Sağlık, Sıhhat, Afiyet
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin