İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:30 Güneş06:07 Öğle13:14 İkindi17:02 Akşam20:09 Yatsı21:39
Hava - Açık 24°C Nem %60
Türkçe
26 Zilhicce 1441 15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: -
26 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:30 06:07 13:14 17:02 20:09 21:39
Menü

Fındıkta rekolte sevinci

26.06.2012    A+ | A-

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Genel Başkanı Lütfi Bayraktar, hava şartları nedeniyle son 2 yıldır düşük seyreden fındık rekoltesinin bu yıl, 650-700 bin ton civarında olacağını anlattı.

Son yıllara göre yüksek rekoltenin çiftçiyi mutlu ettiğini ifade eden Bayraktar, "Son 2 yıla nazaran daha yüksek bir rekolte bekliyoruz ama rakam tam olarak belli değil. Arkadaşlarımız, ay sonu sayımlara başlayacak.

Biz, bu yıl için 650-700 bin ton civarında fındık bekliyoruz. Rekolte bu rakamlar arasında olacak. Bu da geçmiş 2 yıla göre daha yüksek bir rakam" dedi. Bayraktar, fındık rekoltesinin yağışlardan etkilendiğini, yağışların iyi olması sayesinde fındık rekoltesinin yükseldiğini vurgulayarak, "Bu yıl, hava şartları çok iyiydi. Yağışlar istediğimiz miktara yakındı. Bundan dolayı fındıkta rekolte arttı. Kışın yağışların fazla olması da bunu sağladı. Bu sene bol bol fındık var, bunu söyleyebilirim" diye konuştu.

Millî Gazete

Diğer Haberler

Yerli iş makinesi tanıtıldı

Tanıtımı yapılan yerli elektrikli iş makinesi ekskavatör, tek şarjla 8 saat kullanım sağlayabilecek.
09.08.2020

Yeni Hicrî Yıl Ne Zaman Başlıyor?

Hicri Yılbaşı 1442 yaklaşıyor. Müslümanlar için bir dönüm noktası, hicretin başlangıcı olan hicri yıl, Muharrem ayı ile başlıyor. Bu ayın önemi ve bu ayda yapılacaklar olanlar nelerdir?
07.08.2020

Eşler Arası İletişim ve Muhabbet

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi'nin, "Eşler arası iletişim ve muhabbet" konularındaki Cuma Sohbetinin metnini istifadenize sunuyoruz.
07.08.2020

Bölgesel yasaklar geliyor

Son dönemlerde tedbir ve kurallara uyulmaması nedeniyle koronavirüs salgınının yayılma hızının artması, yeniden yoğunluk yaşanmasıyla birlikte bölgesel yasaklar gündeme alındı.
06.08.2020
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Şerh-i Mesnevi

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin