İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:30 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:33 Yatsı22:17
Hava - Açık 13°C Nem %82
Türkçe
3 Şevval 1441 26 Mayıs 2020 Salı Saat: -
Menü

Tıp'ta son sınıf öğrencilerine ücret ödenecek

Tıp'ta son sınıf öğrencilerine ücret ödenecek

29.06.2012
TBMM Genel Kurulu'nda, bazı kanun ve KHK'larda değişiklik yapan ''torba teklifin'' 2. bölümünde yer alan maddeler kabul edildi. Teklifle, kamu kurum ve kuruluşlarına ait resmi yapıların, özürlülerin erişilebilirliğine uygun hale getirilmesi için verilen 7 yıllık süreyi, 8 yıla çıkaran maddeye, önergeyle yeni fıkralar eklendi.
Buna göre, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, umuma açık hizmet veren yapı ve açık alanlar ile toplu taşıma araçlarının sahiplerine, eksiklikleri tamamlamaları için 2 yıl ek süre verilebilecek.
Bu süre içinde yükümlülüklerini yerine getirmeyenlere, 25 bin liraya kadar para cezası kesilecek.
Teklife eklenen yeni maddeyle, GATA dahil, tıp fakültelerinin son sınıfında okuyan öğrencilere 12 ay boyunca ücret ödenmesi de sağlandı.
1999-2005 yılları arasında disiplin suçu nedeniyle görevine son verilen memurlardan daha sonra göreve başlayanların, aradaki geçen sosyal güvenlik prim borçları, mensup oldukları kurum tarafından ödenecek.
Kanun teklifinin ilk bölümündeki maddeler de önemli değişiklikler içeriyor.

Buna göre, geçen yıl çıkarılan aftan yararlanamayan öğrencilere, üniversitelerine başvurmaları şartıyla yeni bir hak tanınıyor. 

Diğer Haberler

AKRA FM Bayram Yayın Akışında Neler Var?

AKRA FM Bayram özel programlarıyla yine çok güzel ve dinamik…
23.05.2020

65 yaş seyahat belgesine yoğun başvuru

65 yaş ve üzeri vatandaşlara en az bir ay dönmemek kaydıyla tek yönlü gidiş izni için geçerli olan seyahat belgesine yoğun başvuru geldi.
22.05.2020

Cuma Namazının edası için namazgâh projesi

Olağanüstü salgın şartlarında Cuma namazının 5 dakikada eda edilebilmesine yönelik AKRA Media tarafından gündeme getirilen tedbirler, bu alanda projeler geliştirilmesine ilham verdi.
22.05.2020

Ilısu Barajı’ndan elektrik üretimi

2008 yılında temeli atılan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde elektrik üretiminin başlamasıyla ekonomiye yıllık 412 milyon dolar katkı sağlanacak.
20.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin