İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:17 Güneş05:58 Öğle13:15 İkindi17:07 Akşam20:21 Yatsı21:55
Hava - Az Bulutlu 22°C Nem %83
Türkçe
16 Zilhicce 1441 6 Ağustos 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Mukaddes mekanlar Ramazan ayına hazır

16.07.2012    A+ | A-

Suudi Arabistan'daki iki mukaddes mekan Mekke ve Medine'de aylardır süren Ramazan hazırlıkları tamamladı.

5,5 milyon ziyaretçi Ramazan ayında bu ülkeye geliyor. Mukaddes Mekanlar Başkanı Es-Sudays, her iki mukaddes mekanda ziyaretçilerin huzur içerisinde Ramazanlarını geçireceğini belirtti. Ramazan münasebetiyle gelenlerin çoğunluğunun öncelikle Medine'de Peygamber Efendimiz'in metfun bulunduğu Mescid-i Nebevi'yi ziyaret ettiği belirtilirken, şu ana kadar rekor sayıda umre ziyareti vizesi verildiği kaydedildi. Ramazan-ı Şerif dolayısıyla Kabe ve Mescid-i Nebevi içerisinde dışarıdan yemek getirilmesinin yasak olduğunu belirten Sudays, mukaddes mekanlara sadece izinli olarak hurma sokulabileceğini söyledi.

Kabe'de 2900 işçinin temizlik işlerinde çalışacak. Kabe'de Safa ve Merve'de ekstra soğutma işlemleri için klimalar yerleştirilirken, özellikle zemzem konusunda sıkıntı yaşanmaması için ziyaretçiler her yerde rahatça zemzem bidonlarına veya çeşmelerine ulaşabilecekler. Medine'de Mescid-i Nebevi'de ise günlük 290 ton zemzem dağıtılacak. 13 bin su bidonu yerleştirilecek. Mescid-i Nebevi'de temizlik işlerinde de 3200 kişi görev yapacak. Ayrıca her iki kutsal mekanda din adamları her türlü sorunlara karşı ziyaretçileri bilgilendirecek.

Millî Gazete

Diğer Haberler

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020

Hacılar veda tavafını tamamladı

Kutsal topraklardaki hacılar, son rükun olarak bilinen veda tavafını tamamladı.
04.08.2020

Dünyada Kurban Bayramı Namazı

Müslümanlar Kurban Bayramını kutluyor. Bu yıl bayram namazları genellikle açık alanlarda ve tedbirler kapsamında eda edildi.
31.07.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin