İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Parçalı Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Boğaz'ın çöpleri tekneyle temizlenecek

Boğaz'ın çöpleri tekneyle temizlenecek

24.07.2012

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen şikayet üzerine Boğaz'daki çöplerin toplanması için tekne kiralayacak .

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, denize atılan çöpe anında müdahale etmek için hareket geçti .

İl Müdürlüğü, bu kapsamda İstanbul Boğazı'nda deniz yüzeyi temizliği yapılması ve çöplerin toplanması amacıyla çöp teknesi kiralayacak . Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olacak teknenin üzerinde aynı zamanda halkı bilinçlendirmek için Türk Bayrağı ile Bakanlığın isim, logo ve bayrağının yanı sıra denizlerin temiz tutulması, denizlere çöp atılmaması ve çöplerinin deniz canlılarının yaşamlarına vereceği zararları içeren bilgilendirme yazıları yer alacak .

Boğaz bölgesinin yanı sıra marina ve tersane bölgesinde de temizlik çalışmaları gerçekleştirecek tekne, 152 bin liraya kiralanacak .

Çalışma programı haftalık hazırlanacak teknenin, hafta içinde 1 gün marinada, diğer günler tersane bölgesi ve İstanbul Boğazı boyunca görev yapması planlanıyor . Duruma göre, teknenin çalışma programında değişiklik yapılabilecek .

Konuya ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, denizlerde oluşacak kirliliğe anında müdahale edeceklerini söyledi .

Bayraktar, kıyıda oluşacak kirlenmenin türü ve etkilerinin belirlenmesi, çevreye zararların tespiti ve olay sonrasında kirlilikten etkilenen alanların rehabilitasyonu için acil müdahale planları hazırladıklarını belirtti.

Hürriyet

Diğer Haberler

YKS öncesi bol deneme sınavı çözün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na sayılı günler kaldı, Eğitimciler adaylara, her gün deneme sınavı çözülmesini ve farklı soru tiplerinin değerlendirilmesini tavsiye ediyor.
04.06.2020

Türkiye Cuma Namazına kavuştu

Covid-19 tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı, bugün kılındı. Mü'minler belirlenen kurallara uyarak namazlarını kıldı.
29.05.2020

Yağmur Altında İbadet, CUMA NAMAZI AŞKI

Geçtiğimiz günlerde, Kabe'de yağmura rağmen tavaf devam ederken bu hassasiyet, Türkiye'de uzun bir aradan sonra yeniden kılınacak olan Cuma Namazı için yağışlı bölgelerde açık havada ibadetin sürdürülebileceğini hatırlattı.
28.05.2020

Cuma namazı açık alanlarda kılınacak

29 Mayıs’tan itibaren kılınacak cuma namazları, okul bahçeleri, park, mahalle meydanları ve spor sahalarında kılınabilecek. Alınan tedbirler kapsamında 16 Mart’tan itibaren kılınmayan cemaatle namaz, yeniden kılınabilecek.
28.05.2020
Hatm-i Şerif (M. Çevik)
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadisler Deryası

Hatm-i Şerif (M. Çevik)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin