İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:27 Güneş06:05 Öğle13:14 İkindi17:04 Akşam20:12 Yatsı21:43
Hava - Açık 25°C Nem %69
Türkçe
23 Zilhicce 1441 13 Ağustos 2020 Perşembe Saat: -
23 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:27 06:05 13:14 17:04 20:12 21:43
Menü

Hindistan'dan Assam'daki olaylara inceleme

31.07.2012    A+ | A-

Hindistan Müslümanları Danışma Kurulu, ülkenin Assam eyaletine, şiddete maruz kalan Müslümanların durumlarını incelemek üzere heyet göndereceğini duyurdu.

Hindistan'ın en büyük İslami örgütü olan Hindistan Müslümanları Danışma Kurulu'ndan yapılan açıklamada, ''Hindistan'ın Assam eyaletinde Müslümanların soykırıma tabi tutuldukları'' ifade edildi.

İncelemelerde bulunmak üzere eyalete heyet gönderileceği bildirilen açıklamada, şu açıklamalara yer verildi:

''Assam'a göndereceğimiz inceleme heyetinin ziyareti 4 gün sürecek. Heyet bölgedeki yardım kuruluşlarının çalışmalarına katılacak. Heyet, Kokrajhar ve Assam'a yakın bölgelerde evsiz kalan Müslümanların yaşadığı kampları da ziyaret edecek, hükümet yetkilileriyle de bir araya gelecek.''

Hindistan Hükümeti'nin, emniyet güçlerine, dışarı çıkma yasağı olan bölgelerde ''Gördüğüne ateş açma'' emri verdiği ileri sürülen açıklamada, ''Hükümet tarafından verilen bu emir, emniyet güçlerinin yasal olmayan ve silah kullanmayı gerektirmeyen durumlarda da sivillere ateş açmalarına yol açtı'' görüşüne yer verildi.

Uluslararası İnsan Hakları İzleme Örgütü de Hindistan Hükümeti'ni ülkede yaşanan şiddete ilişkin soruşturma başlatmaya ve sorumlularını cezalandırmaya çağırdı.

Örgüt ayrıca, Kokrajhar ve Assam'a yakın bölgelerde Müslüman azınlık ve Buda kabileleri arasında şiddet olaylarının tırmandığını ve çatışmalarda 45 kişinin öldüğünü, yaklaşık 300 kişinin evsiz kaldığını da bildirdi.

 

Diğer Haberler

Endonezya'daki Sinabung Yanardağı hareketli

Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki Sinabung Yanardağı'nda patlamalar sürüyor. Son 3 günde ikinci kez yaşanan patlama sonrası bölgede alarm durumuna geçildi.
12.08.2020

Dünyada okullar nasıl açılacak?

Her ülke kendi vaka sayısı ve önlem paketine göre okulların açılma planını açıklıyor. Bazı ülkelerde okullarda eğitim tedbirler çerçevesinde başlatıldı.
11.08.2020

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin