İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 16°C Nem %82
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Altın yükselişini sürdürüyor

Altın yükselişini sürdürüyor

23.08.2012
Altın 1 haftada yüzde 3 değer kazanırken,Avro, Dolar karşısında yükselişe geçti.
Bayram sonrası piyasalar oldukça haraketliydi. Yaklaşık bir haftanın ardından altın yeniden yükselişe geçti.
Avro da Dolar karşısında güçleniyor.
Ortadoğu'da yaşanan siyasi kriz sonrası petrol fiyatlarının artması...Bir çok gelişmiş ülkenin ekonomilerini canlandırmak için faiz indirimine gitmesi...Ve Avrupa'daki borç krizinin çözümüne yönelik olumlu beklentiler piyasaları yeniden hareketlendirdi.Altının onsu bin 615 dolar seviyelerinden bin 640'lara çıkarak bir hafta içinde yaklaşık yüzde 3 değerlendi.Çeyrek Altın 152'den 156 liraya, Cumhuriyet altını da 625'ten 635 liraya yükseldi.Avro ise 2 lira 20 kuruştan, 2 lira 35 kuruşa çıktı.Özellikle altındaki hareketlilik dikkatlerden kaçmıyor.Uzmanlar bu durumun bir süre daha devam edebileceğini belirtiyor.
Piyasa Analisti Volkan Kuğucuk,  " Genel olarak 1700 dolara kadar yükseliş benim için süpriz değil" dedi.
Peki vatandaş ne yapmalı?
Volkan Kuğucuk, " 1680 bandına kadar ellerindeki altınları koruyabilirler. TL olarak bakıldığında 97 TL gram fiyatları bu bağlamda test edilebilir. Ama bu seviyede yukarı hareket olmazsa mevcut pozisyonda ısrar etmek doğru değil " dedi.
Kısa vadeli düşünenler için ise altından dolara yönelişte bir seçenek olarak kabul ediliyor.

Aracı Osman Ataç, "1650 ons seviyelerinden altını satıp 1800 ün altında doları almaları düşünebilirler. Kısa vadede büyük kar kalktı artık " dedi. 

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Ana Haber Bülteni

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin