İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:30 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:33 Yatsı22:17
Hava - Açık 14°C Nem %77
Türkçe
3 Şevval 1441 26 Mayıs 2020 Salı Saat: -
Menü

Sıcaklıkta ani düşüşe sağlık uyarısı

Sıcaklıkta ani düşüşe sağlık uyarısı

29.08.2012
Balkanlar'dan önceki akşam gelen soğuk hava dalgası, hava sıcaklığını Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde 10-12 derece birden azalttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonuna kadar bahar yağmurları uyarısı verdi. 
Sıcaklıkların özellikle Marmara bölgesinde hissedilir ölçüde düşeceğini belirtildi ve kısa süreli sağanak yağışların sel taşkınlarına neden olabileceğine dikkat çekildi. Yağışlar, hafta sonuna kadar özellikle Doğu Karadeniz'de etkisini gösterecek. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yurdun yağışlı ve serin havanın etkisine girdiğini belirterek, "Kuvvetli yağışlar, fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgar ve ani sıcaklık düşüşünün oluşturabileceği olumsuz koşullara karşı vatandaşlarımız dikkatli olsunlar" dedi. Hava tahmini Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, serin ve yağışlı hava dalgasının Balkanlar'dan geldiğini belirterek, "Birkaç gündür alçak hava basıncı ve sıcak hava hakimdi. Özellikle kuzey kesimlerde hava hissedilir derecede düştü. Soğuk ve yağışlı hava hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek. Cuma gününden itibaren ise ülke genelinde mevsim normallerinde bir hava bekliyoruz" diye konuştu. 
İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan konuyla ilgili şu tavsiyelerde bulundu: “Vücut sıcakta metabolizmasını yavaşlatır, soğukta metabolizmasını hızlandırır. Kilit noktası buradadır. Ani hava değişimlerinde; sıcak nedeniyle yavaşlamış olan metabolizma hemen hızlanamadığı için o geçiş döneminde soğuk algınlıkları oluyor. Yaz gripleri bir anda artabilir. Sıcak havalardaki davranışlarımızı biraz değiştirmemiz lazım. Bahar ayındaki gibi davranmalıyız. Direncini artıracak bir beslenme tarzını benimsemeliyiz. Yorgunluktan kaçınmalıyız. Uykumuzu iyi almalıyız. C vitamininden zengin beslenmeliyiz.”

Sabah 

Diğer Haberler

Oruç sonrası beslenme düzeni nasıl olmalı?

Bayram gelirken uzmanlar oruç sonrası beslenme konusunda tavsiye ve uyarılarda bulundu. Özellikle bayramda dikkatli beslenmek hayati öneme sahip.
22.05.2020

İnci kefalinin tersine göçü başladı

Dünyada sadece Van Gölü’nde yaşayan inci kefalinin, her yıl olduğu gibi bu yıl da tatlı su ağızlarına doğru göçü başladı.
18.05.2020

İşyerlerinde klima kullanımına dikkat

İşyerleri Ramazan Bayramı’ndan sonra aşamalı olarak ofislere dönme planları yapmaya başladı. Kapalı ortamlarda klima kullanırken nelere dikkat edilmeli? Klima virüsü taşır mı?
18.05.2020

Haydi Çocuklar Namaza Ramazan Özel

Ramazan ayının güzelliğini evlerinde keşfetmek isteyen çocuklar, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yeni yarışmasına büyük ilgi gösterdi.
13.05.2020
Mesajınız Var…
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Mesajınız Var…
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin