İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:30 Güneş06:07 Öğle13:14 İkindi17:02 Akşam20:09 Yatsı21:39
Hava - Açık 24°C Nem %60
Türkçe
26 Zilhicce 1441 15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: -
26 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:30 06:07 13:14 17:02 20:09 21:39
Menü

Ordu'da emanete verilen fındık depolara sığmadı

08.09.2012    A+ | A-

Ordu Ziraat Odası Başkanı Necat Avcı, yaptığı açıklamada, tüm uyarılara rağmen fındık üreticisinin hızla pazara fındık indirmeye devam ettiğini söyledi.

Bazı üreticilerin fındığının parasını tüccardan hemen aldığını, bazı üreticilerin ise fındığını emanete bıraktığını kaydeden Avcı, "Bu durum bize lisanslı depoculuğun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu" diye konuştu.

Ordu'daki fındık tüccarlarının 20 gün içerisinde tonlarca fındık satın alarak depolarını doldurduğunu anlatan Avcı, şöyle devam etti: "Bölgemizde yüksek rakımlı yerlerde fındık hasat dönemi ve kurutma süreci devam ederken sahil ve orta kesimdeki üreticiler tarafından fındık pazara indirilmeye devam ediyor. Yaptığımız tüm uyarılara rağmen üreticilerimiz 4 lira seviyelerinden fındığını satıyor. Ancak fındığını satmayıp tüccara emanet fındık veren üretici sayısı da oldukça fazla. Özellikle evinde ya da ambarında yer sorunu yaşayan üreticilerimiz çareyi emanete fındık bırakarak buluyor. Üreticiler tarafından emanete bırakılan fındık birçok tüccarın deposuna sığmadı, ürünlerin yarısı dışarıda kaldı. Deposuna başka fındık koyamayan tüccar yeni gelen ürünlerini deponun önünde muhafaza etmeye çalışıyor. Emanet fındıklar bir anlamda depolara sığmadı. Fındık depoları doldu taştı."

Diğer Haberler

Yerli iş makinesi tanıtıldı

Tanıtımı yapılan yerli elektrikli iş makinesi ekskavatör, tek şarjla 8 saat kullanım sağlayabilecek.
09.08.2020

Yeni Hicrî Yıl Ne Zaman Başlıyor?

Hicri Yılbaşı 1442 yaklaşıyor. Müslümanlar için bir dönüm noktası, hicretin başlangıcı olan hicri yıl, Muharrem ayı ile başlıyor. Bu ayın önemi ve bu ayda yapılacaklar olanlar nelerdir?
07.08.2020

Eşler Arası İletişim ve Muhabbet

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi'nin, "Eşler arası iletişim ve muhabbet" konularındaki Cuma Sohbetinin metnini istifadenize sunuyoruz.
07.08.2020

Bölgesel yasaklar geliyor

Son dönemlerde tedbir ve kurallara uyulmaması nedeniyle koronavirüs salgınının yayılma hızının artması, yeniden yoğunluk yaşanmasıyla birlikte bölgesel yasaklar gündeme alındı.
06.08.2020
Şemail-i Şerif
Sırada >>
×
Sıradaki

Ayetlerle Günün Duası

Şemail-i Şerif
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin