İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:34 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:32
Hava - Açık 20°C Nem %64
Türkçe
18 Zilka'de 1441 9 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Sigara denetimleri anlık takip edilecek

18.09.2012    A+ | A-
Sağlık Bakanlığı, sigara denetimlerinin anlık olarak takibi ve raporlanması için tablet dönemi başlattı. Bakanlık, halk sağlığı müdürlüklerinden tüm bilgisayarların aktif olarak kullanılmasını istedi.
Sağlık Bakanlığı, tütünle mücadele faaliyetleri kapsamında ihbar ve şikâyetlerin değerlendirilmesi, rutin denetimlerin anlık olarak takibi ve raporlanmasını sağlamak amacıyla tablet PC dönemi başlattı. 
Bu kapsamda Dumansız Hava Sahası Denetim Sistemi (DHSDS) hazırlandı. Ankara'da gerçekleştirilen pilot uygulama sonrasında, ülke genelinde kullanıcı eğitimleri verildi. Eylül ayı içerisinde de sistem kapsamında kullanılacak tablet bilgisayarların dağıtımı yapıldı. Bu kapsamda en fazla tablet bilgisayar İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Konya'ya gönderildi. Yurt genelinde ise, tüm illere toplamda bin 235 tablet ulaştırıldı.
Öte yandan, Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aksoy tarafından geçen hafta valiliklere gönderilen yazıda, tüm bilgisayarların aktif olarak kullanılması istendi.
Bununla birlikte online olarak takip edilen sistemdeki tabletlerin tütün denetimi dışında kullanılmaması; denetimlerde kullanılan tutanakların ve aylık olarak bildirilen denetim formlarının aynı şekilde tutulmaya devam edilmesi, 4207 Sayılı Kanun kapsamında denetlenmesi gereken işyerlerinin sisteme kaydedilmesi talimatı verildi. Ayrıca uygulamanın başlatılması da istendi.
Diğer Haberler

Şiveli müze

Bartın'da 2 yıl önce kent müzesine çevrilen 1885'ten kalma 3 katlı bina hem göze hitap hem kulağa hitap ediyor.
08.07.2020

Covid-19 çocuğunuzun psikolojisini etkiliyor

Çocuklar 'sağlık' kavramını anlayamayacak kadar küçük olsalar bile hayatlarındaki değişikliklerin farkında.
08.07.2020

Bisiklete olan ilgi arttı

Artış yüzde 80’i buluyor.
08.07.2020

Sıcak çarpmasına dikkat edin!

Halk arasında güneş çarpması olarak adlandırılan hipertermi, vücudun ısısını ayarlayan mekanizmanın çalışmamasıyla birlikte ortaya çıkan ve tehlikeli olabilecek şekilde vücut ısısının yükselmesi olarak tanımlanıyor.
07.07.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin