İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle13:03 İkindi16:30 Akşam19:13 Yatsı20:33 İmsak05:16 Güneş06:42 İşrak07:20
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %60
Türkçe
2 Safer 1442 19 Eylül 2020 Cumartesi Saat: -
2 Safer 1442
Öğle
13:03
İkindi
16:30
Akşam
19:13
Yatsı
20:33
İmsak
05:16
Güneş
06:42
İşrak
07:20
Menü

Kazakistan 500 büyük işletme açacak

12.10.2012    A+ | A-
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 2020 yılına kadar 500 büyük işletme açmayı planladıklarını belirterek, ''Toplamda 56 milyar dolarlık yatırım ve 1,5 milyon kişi için istihdam sağlayacak. Bu program için inceleme yapılmış, finansman da ayrılmış'' dedi.
İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin son yıllarda gelişme gösterdiğini anlatan Nazarbayev, ''İki ülke arasındaki ticaret hacmi yüzde 80 arttı. Geçen yıl sonu itibariyle 3,5 milyar dolara ulaştı, bu yıl birinci yarıda yüzde 50'lik artış gözlemliyoruz, 2,5 milyar dolar oldu. ortak koyduğumuz hedefle ticaret hacmini 10 milyar dolara yükseltmek istiyoruz'' diye konuştu. 

Kazakistan'ın petrol, doğalgaz ve yeraltı zenginliklerinin yanı sıra ülkede sanayileşme programlarının hızla devam ettiğini belirten Nazarbayev, ''2020 yılına kadar 500 büyük işletme açmayı düşünüyoruz. Toplamda 56 milyar dolarlık yatırım düşünülüyor. Toplamda 1,5 milyon kişi için istihdam sağlayacak. Bu program için inceleme yapılmış, finansman da ayrılmış'' dedi.  

Dünyadan Sesler
Sırada >>
×
Sıradaki

Günün Sohbeti

Dünyadan Sesler
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin