İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle12:53 İkindi15:42 Akşam18:09 Yatsı19:30 İmsak06:00 Güneş07:26 İşrak08:06
Hava - Çok Bulutlu 14°C Nem %93
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 30 Ekim 2020 Cuma Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
Öğle
12:53
İkindi
15:42
Akşam
18:09
Yatsı
19:30
İmsak
06:00
Güneş
07:26
İşrak
08:06
Menü

2012’de beklenen enflasyon hedeflerin altında çıkacak

04.12.2012    A+ | A-
Kasım ayında enflasyon beklentilerin altında gerçekleşti. Bu yılın tümünde enflasyonun tahminlerin altında kalacağı anlaşıldı.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre kasım ayında tüketici fiyatları endeksine (TÜFE) göre enflasyon yüzde 0.38 olarak gerçekleşti. 
Ocak-kasım döneminde yüzde 5.76 olan enflasyon, kasım sonu itibariyle yıllık bazda yüzde 6.37, on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 9.26 düzeyinde oluştu. Üretici fiyatları endeksinde (ÜFE) ise aylık artış kasım ayında yüzde 1.66 ile daha yüksek çıktı. Bu durum, kasımda fiyatlarda maliyet yönlü artışın daha güçlü olduğu, ancak talep durumu ile de ilgili olarak perakende fiyatlara bu eğilimin yansımadığını gösterdi. Ocak-kasım döneminde yüzde 2.58 olarak gerçekleşen ÜFE bazında enflasyon, kasım sonu itibariyle yıllık bazda yüzde 3.66, on iki aylık ortalamalara göre yüzde 6.98 olarak belirlendi.
Bu yılın tümünde enflasyonun, başlangıçta yüzde 5 olarak belirlenen hedefin üzerinde, ancak 2013-2015 dönemine ilişkin Orta Vadeli Program'da (OVP) yüzde 7.4 olarak öngörülen gerçekleşme tahmininin ise altında kalacağı belli oldu.
Dünya

 

Canlı Yayın
Güne Merhaba
AKRA CANLI
Sıradaki

Günün Sohbeti

Güne Merhaba
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin