İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Parçalı Bulutlu 27°C Nem %45
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Herkes kendi enerjisini üretebilir

Herkes kendi enerjisini üretebilir

17.12.2012
'Güneşin Gücü, Enerji ve Çevre' konulu panelde enerji üretimi masaya yatırıldı. Panelde özellikle günümüzde artık herkesin kendi elektriğini üretebileceği vurgusu yapıldı. Bunun için ise en büyük kaynağın güneş enerjisi olduğu belirtildi.
Bu kapsamda panel sonrası yayınlanan bildirgede güneş enerjisinin doğru ve faydalı bir biçimde kullanılmasıyla Türkiye'nin çok ciddi bir enerji potansiyeline sahip olabileceği vurgulandı.
Panelde, son yasal düzenlemeler neticesinde 500 kW'a kadar olan yenilenebilir enerji uygulamaları için lisans zorunluluğunun bulunmadığı belirtilirken, günümüzde elektrik abonesi olan herkesin (her gerçek veya tüzel kişi) lisanssız elektrik üretim tesisi kurabileceği ve kendi elektriğini kendisinin üretebileceği belirtildi.
Üretilen elektriğin ihtiyaç fazlası kısmı için de alım garantisi sağlanmıştır. Güneş Enerjisine Dayalı Üretim Tesisi için uygulanacak alım fiyatı 13,3 ABD Doları cent / kWh.

Çevre dostu güneş enerjisi 'Çevre dostu güneş enerjisi tamamen bize ait yerli ve yenilenebilir, sonsuz enerji kaynağımızdır' denilen panelin sonuç bildirgesinde şunlara yen verildi: "Güneşten elektrik üretimi için toplumda yaygın ilgi olduğunu görüyoruz. Ancak yeterli yerli referans olmaması ile bilgi kirliliği, geçici de olsa güncel sıkıntı ve riskler olarak görülmektedir. Dışa bağımlılığı azaltıp, kaynak çeşitlendirmesine giderek arz güvenliğini arttırmak için yeni alternatifimiz güneş enerjisine gerekli önemi vermeliyiz." 

Diğer Haberler

Uzaktan eğitim dersleri artacak

Üniversitelerde yüz yüze ve uzaktan eğitimle harmanlanmış karma eğitim uygulaması yapılacak. En fazla yüzde 30 olan uzaktan eğitim ders oranı ise yüzde 40’a çıkarıldı.
05.06.2020

Haziranda 40 ülkeyle uçuşlar başlıyor

Alınan önemler kapsamında 10 Haziran'a kadar durdurulan dış hat seferleri başlıyor. Bu tarihten başlayarak kademeli olarak 40 ülke ile uçuşlar yapılacak.
05.06.2020

Milli uydu İmece'nin testleri başlıyor

Türkiye'nin ilk yerli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'nin gelecek yıl uzaya fırlatılması planlanıyor.
04.06.2020

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da arama yapacak

Karadeniz'de petrol arayacak olan ve 29 Mayıs günü İstanbul'dan hareket eden Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'a ulaştı.
02.06.2020
Tasavvuf Sohbetleri
Sırada >>
×
Sıradaki

Başmakaleler

Tasavvuf Sohbetleri
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin