İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 18°C Nem %87
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Üniversite mezunu işsiz ordusu büyüyor

Üniversite mezunu işsiz ordusu büyüyor

25.01.2013
Bir yıl önce her 5 işsizden biri üniversite diplomasına sahipti. Son verilere göre artık yaklaşık her 4 işsizden biri üniversite mezunu.
Ekonomide yavaşlamanın da etkisiyle işsizlik yeniden yükselişe geçerken, işsizler ordusu içinde en büyük grubu üniversite mezunlarının oluşturduğu ve en hızlı artışın da açık farkla bu kesimde olduğu belirlendi. 
Üniversiteli işsizler ordusu son bir yılda adeta çığ gibi büyüdü.Son yıllarda hızla artarak 200’e yaklaşan üniversitelerin mezun sayısı da buna paralel büyürken, istihdam olanaklarının aynı hızda artmaması, yüksek öğrenimli işsiz sayısını diğer kesimlere göre çok daha hızlı büyütüyor.
Umudunu yitirdiği için iş aramayanlar hariç tutulduğunda toplam işsiz sayısı bir yılda yüzde 3.5 oranında 87  bin kişi artarak 2 milyon 541’e yükseldi. Eğitim durumuna göre dağılıma bakıldığında ise en büyük grubu üniversite mezunlarının oluşturduğu; en hızlı artışın da açık farkla bu grupta olduğu ortaya çıkıyor. Ekim 2012 dönemini yansıtan son verilere göre üniversite mezunu işgücü bir yılda 536 bin kişi artarak 5 milyon 284 bine ulaştı; istihdam ise 442 bin kişilik artışla 4 milyon 698 bin kişi oldu. Bunun sonucunda yüksek öğrenim görmüş işsizlerin sayısı bir yılda yüzde 19.3 oranında net 95 bin kişi artarak 587 bine ulaştı.

Dünya 

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Kur'an ve Sünnet Yolu
Sırada >>
×
Sıradaki

Hava Durumu

Kur'an ve Sünnet Yolu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin