İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Çok Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

İŞKUR, 1 milyon işsizi bir işe yerleştirme hedefinde

İŞKUR, 1 milyon işsizi bir işe yerleştirme hedefinde

05.02.2013
İŞKUR'un 2.3 milyon kayıtlı işsize ulaştığını belirten Genel Müdür Nusret Yazıcı, 2013'te 1 milyon işe yerleştirmehedeflediklerini söyledi.
İşverenlerin istihdamda karşılaştığı en önemli sorunun eğitimli işgücü olduğu ancak ücret düşüklüğü ve çalışma ortamının kötülüğünün de işyerlerinde en ağırlıklı nedenler arasında olduğu belirlendi. 
İŞKUR tarafından yapılan araştırmada, işyerleri açık işleri dolduramama nedeni olarak yüzde 54 oranında mesleksizlik nedeniyle eleman bulamamayı söylediler. Ancak, işverenlerin yüzde 27’si önerdikleri ücretin az bulunduğunu, yüzde 26’sı da çalışma ortamının beğenilmediğini belirtti.
İş dünyası ile daha yoğun ilişki
DÜNYA’nın sorularını yanıtlayan İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, işverenin çalışma ortamı ve ücretler konusundaki sorunun bilincinde olduğunu, araştırmanın bu göstergeyi sunduğunu kaydetti.
İşverenler de sorunun farkında
Nusret Yazıcı, beceri ve nitelik sorununun bilindiğini, ücret ve çalışma hayatı koşullarına yönelik sorunun da ilk kez işverenler tarafından farkına varıldığı gözlemini yaptıklarını kaydetti. Yazıcı şu yorumu yaptı: “Bu sorulara verilen yanıtlar, işverenin de sorunun farkında olduğu anlamına geliyor. Yüzde 27 oranında önerdiği ücretin iş arayanlar tarafından yetersiz görüldüğünün, yüzde 26’lık payın da çalışma şart ve koşulların işverenler tarafından makul düzeyde sağlanmadığının farkında. Bu işverenlerin de şapkasını önüne alıp düşünmesi gereken bir konu olacak. Bu iki madde geniş hinterlandı olan sorunlar. Ülkenin rekabet gücüyle de ilgili. 
Emek yoğun sektörler ağırlıkta hala. Burada ödenen ücretin artırılması rekabet gücünü azaltacaktır, etraflı bir tartışma yapılması gerekir.”
Dünya

 

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Kur’an’dan Cihana

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin