İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:26 Akşam18:58 Yatsı20:17 İmsak06:13 Güneş07:36 İşrak08:25 Öğle13:22
Hava - Açık 14°C Nem %58
Türkçe
14 Recep 1442 26 Şubat 2021 Cuma
Giriş Yap

e-ticarette yeni dönem başlıyor

21.02.2013    |
Maliye Bakanlığı'nın ''E-Ticaretin İzlenmesi ve Mükellef Uyumunun Artırılması Projesi'' ile e-ticarette kayıt dışılığın önlenmesi ve kayıt dışı çalışan firmaların gönüllü uyuma davet edilmesi amaçlanıyor.
Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan ''E-Ticaretin İzlenmesi ve Mükellef Uyumunun Artırılması'' başlıklı sunuma göre, Türkiye'de 2011 sonu itibarıyla 36,8 milyon internet kullanıcısı bulunurken, işletmeden tüketiciye e-ticaret 2009-2012 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 45 artış gösterdi.
Sunumda, geçen yıl sonunda 5,6 milyar liraya ulaşan internetten e-ticaret dahil kartlı ödeme tutarının 2023 yılında 350 milyar liraya ulaşması beklendiği bildirildi.
E-ticaretin neden izlenmesi gerektiğine ilişkin tespitlerin de yer aldığı sunumda, gelişme potansiyelinin oldukça yüksek olması, toplam ticaret içindeki payının artması ve genç girişimcileri cezbetmesinin e-ticaretin izlenme nedenlerinden olduğu kaydedildi.
Sunumda proje ile e-girişimcilerin vergi bilincinin artırılması ve gönüllü uyuma teşvik edilmesi ile e-ticaret faaliyetlerinin izlenmesi ve analiz edilmesi ve e-ticaret yoluyla ortaya çıkan kayıt dışılığın önlenmesinin amaçlandığı ifade edildi.
Proje ile e-faturanın e-ticaret ile entegrasyonu, internet üzerinden mükellefiyet açılması ile vergilemede kesinlik ve belirliliği sağlamanın öngörüldüğü belirtildi.
Canlı Yayın
Hadislerle Günün Duası
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Hadislerle Günün Duası
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin