İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Parçalı Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

e-ticarette yeni dönem başlıyor

e-ticarette yeni dönem başlıyor

21.02.2013
Maliye Bakanlığı'nın ''E-Ticaretin İzlenmesi ve Mükellef Uyumunun Artırılması Projesi'' ile e-ticarette kayıt dışılığın önlenmesi ve kayıt dışı çalışan firmaların gönüllü uyuma davet edilmesi amaçlanıyor.
Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan ''E-Ticaretin İzlenmesi ve Mükellef Uyumunun Artırılması'' başlıklı sunuma göre, Türkiye'de 2011 sonu itibarıyla 36,8 milyon internet kullanıcısı bulunurken, işletmeden tüketiciye e-ticaret 2009-2012 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 45 artış gösterdi.
Sunumda, geçen yıl sonunda 5,6 milyar liraya ulaşan internetten e-ticaret dahil kartlı ödeme tutarının 2023 yılında 350 milyar liraya ulaşması beklendiği bildirildi.
E-ticaretin neden izlenmesi gerektiğine ilişkin tespitlerin de yer aldığı sunumda, gelişme potansiyelinin oldukça yüksek olması, toplam ticaret içindeki payının artması ve genç girişimcileri cezbetmesinin e-ticaretin izlenme nedenlerinden olduğu kaydedildi.
Sunumda proje ile e-girişimcilerin vergi bilincinin artırılması ve gönüllü uyuma teşvik edilmesi ile e-ticaret faaliyetlerinin izlenmesi ve analiz edilmesi ve e-ticaret yoluyla ortaya çıkan kayıt dışılığın önlenmesinin amaçlandığı ifade edildi.
Proje ile e-faturanın e-ticaret ile entegrasyonu, internet üzerinden mükellefiyet açılması ile vergilemede kesinlik ve belirliliği sağlamanın öngörüldüğü belirtildi.
Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin