İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:32 Güneş05:30 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:47 Yatsı22:36
Hava - Az Bulutlu 31°C Nem %58
Türkçe
13 Zilka'de 1441 4 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Avrupa’da 80 milyon insan yoksul!

23.02.2013

Yoksulluk Avrupa genelinde ürkütücü boyutlara ulaşmaya başladı. Avrupa’da 80 milyon yoksul var. AB’nin 503 milyonluk nüfusunun 120 milyonu ya yoksulluk içinde yaşıyor ya da sosyal dışlanma riskiyle karşı karşıya.

Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye’nin de üyesi olduğu Avrupa Konseyi, yoksulluk oranındaki kaygı verici bu fenomen hakkında bu hafta Strasbourg’da uluslararası bir konferans düzenliyor. Önceki gün başlayan ve dün de devam eden konferansa 55 ülkeden yoksulluk ve sosyal politikalar konusunda uzman 100’ü aşkın kuruluşun temsilcileri katılıyor. Konferans Avrupa genelinde yoksulluğun geldiği boyutu gösteren bilançoların açıklanmasıyla başladı. Konferansa ev sahipliği yapan Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Throbjorn Jagland, açılış konuşmasında, bugün sadece AB’yi oluşturan 27 ülke içinde 80 milyondan fazla insanın “yoksul” olarak nitelendiğini hatırlattı. Avrupa Konseyi verilerine göre, ekonomik krizden en olumsuz etkilenen Avrupa ülkelerinden Yunanistan’da bugün nüfusun yüzde 20’den fazlası yoksulluk sınırı altında yaşıyor. Avrupa Konseyi bu oranın İran veya Meksika gibi ülkelerde yoksulluk sınırı altında yaşayanlardan daha fazla olduğuna dikkat çekiyor.
Millî Gazete
 
Diğer Haberler

Elektrikte yeşil tarife seçimi

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken dileyen tüketiciler yenilenebilir elektrik tarifesine geçebilecek.
03.07.2020

İhracat rakamlarında artış

İhracat haziranda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.8, mayısa göre yüzde 35 artışla 13.5 milyar dolara yaklaştı. Otomotiv endüstrisi en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.
03.07.2020

'Kristalleşen bal doğaldır'

Tağşiş ve bilgi kirliliğinin en yoğun olduğu gıda ürünü bal olarak gösteriliyor. Doğru bal için kristalleşmeye ve etikete bakılmalı.
02.07.2020

İkinci el oto satışında ekspertiz

İkinci el oto alım satımında 13 Ağustos'tan itibaren yeni bir dönem başlıyor. 8 yaş ve 150 bin kilometre üstü bütün araçların satışı için, belgeli oto ekspertiz firmalarından rapor zorunluluğu devreye girecek.
01.07.2020
Aynadaki İnsan
Sırada >>
×
Sıradaki

Ummandan İnciler

Aynadaki İnsan
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin