İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:53 Akşam19:54 Yatsı21:21 İmsak04:41 Güneş06:13 İşrak06:52 Öğle13:08
Hava - Çok Bulutlu 15°C Nem %77
Türkçe
6 Ramazan 1442 18 Nisan 2021 Pazar
Giriş Yap

İhracatçıların markaları yurtdışında tehlike altında

12.08.2013    |
Ali Çavuşoğlu, yurtdışına açılan firmaların ürünlerine marka tescili yapmadıkları için ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını söyledi.
Dünyanın dört bir tarafına ihracat yapan Türk firmaları, marka tescili yapmadıkları ülkelerde patent davaları ve ürün toplatmalarıyla karşı karşıya kalabiliyorlar.
İhracat yapacak olan firmaların öncelikle bir strateji belirlemesi gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, ilk başta ihracat yapılacak ülkede markalarının tescilli olup olmadığının mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini kaydetti. Çavuşoğlu, "Eğer kendisinin markası orada tescil ettirilmişse o ülkeye ihracat yapamaz, malları gümrükte durdurulur. Tescili yoksa mutlaka markasını tescil etmesi gerek. Firma, geliştireceği strateji çerçevesinde hareket etmeli. Mesela 5 yıllık bir plan yapılmalı. Bu 5 yılda ihracat yapılacak ve yapılması planlanan ülkelerde tescil şart. Neden 5 yıl? Çünkü 5 yıl içerisinde tescil edilen ürün orada kullanılmak, ihracat yapılmak zorunda" diye konuştu. 
Dünya

 

Canlı Yayın
On Bir Ayın Sultanı
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
On Bir Ayın Sultanı
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin