İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:46 Güneş05:39 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:41 Yatsı22:26
Hava - Az Bulutlu 26°C Nem %44
Türkçe
25 Zilka'de 1441 16 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Yeni nesil erken yaşlanacak

14.08.2013    A+ | A-
İngiltere'de yapılan araştırmaya göre; çocuklar günde 5 öğün sebze-meyve yemiyor, hareket etmiyor, zamanını TV ve internet karşısında geçiriyor. Uzmanlar, "Böyle giderse yeni nesil eski kuşaklardan daha erken ölecek" uyarısını yaptı.
Çağın en büyük sağlık sorunlarından obezite çocukları da tehdit ediyor. İngiltere Kalp Vakfı ve Oxford Üniversitesi'nin ortak araştırmasına göre, 5-15 yaş grubundaki çocukların yüzde 80'i uzmanların önerdiği, günde 5 öğün sebze-meyveyi yemiyor ve çoğu hareket etmiyor.
Annebabaları gibi sokakta oyun oynamayan, spor yapmayan çocuklar, vakitlerinin büyük kısmını TV veya bilgisayar karşısında geçiriyor. Dersleri olmadığı cumartesi ve pazar günleri en az 6 saati hareketsiz geçiren çocukların yarısı şeker içeren gazlı içecekleri, çikolata ve fast food'u fazlasıyla tüketiyor. 15 yaşındaki kızların yüzde 57'si, erkeklerin yüzde 38'i kahvaltı etmeden okula gidiyor ve abur cuburla karnını doyuruyor.
13 yaşındakilerin çoğu önerilen, günde 1 saatlik fiziksel aktiviteyi yapmıyor. 13 yaşındakilerin dörtte üçü hafta içi günde en az 2 saat TV izliyor. Bu yaşambiçimi obezite, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok sağlık sorununun habercisi oluyor.

haber7 

Diğer Haberler

Kuyruklu yıldız gözlemlenebilecek

Çeyrek asrın en parlak kuyruklu yıldızı ‘Neowise’ bu günlerde Dünya’ya en yakın konumdan geçiyor.
16.07.2020

‘Bez maske’ kullanırken dikkat!

Bez maske kullanımı konusunda önemli uyarılar yapıldı. Özellikle 2 yaş altı çocukların kullanmaması gerektiği yetişkinlerinse bez maskelerin temizliğine dikkat etmesi gerektiği vurgulandı.
14.07.2020

Doğru nefes alıyor musunuz?

Günlük hayatta farkında olmadan, alışkanlıklar ya da yapısal sebeplerle burun yerine ağızdan nefes alıyoruz. Peki bu doğru mu?
13.07.2020

Isparta gülden sonra lavanta ile anılıyor

Türkiye’de lavanta üretiminin yüzde 90’ını karşılayan Isparta Keçiborlu’ya bağlı Kuyucak köyü, hasat dönemi mor manzarasıyla 1 milyon ziyaretçi çekiyor.
13.07.2020
Hadislerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

AKRA Mercek

Hadislerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin