İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:38 Güneş05:34 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:32
Hava - Parçalı Bulutlu 27°C Nem %57
Türkçe
19 Zilka'de 1441 10 Temmuz 2020 Cuma Saat: -
Menü

Trafik kazalarına karşı sivil polis denetimi

04.09.2013    A+ | A-

Emniyet, trafik kazalarını azaltmak için özel program hazırladı. Buna göre, 24 saat yol denetimi yapılacak. Sürücülerde ‘yakalanma’ algısını artırmak için sivil polisler kural ihlallerini ihbar edecek.

Araştırma yapan emniyet ölümlü, yaralanmalı kazaların en çok; aşırı hız, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlalinden kaynaklandığını tespit etti. Bunun üzerine trafik kazalarının yoğun görüldüğü; Kocaeli-İstanbul, Ankara-Kırıkkale, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Bolu, Düzce ve Eskişehir gibi şehirlerarası yollara dönük özel denetim programı hazırlandı.

Tedbir programına göre, trafik ışıklarına müdahale edilerek akış sağlanabilecek. Otoyol ve bölünmüş yollarda radarlı hız denetimlerine ağırlık verilecek. Ayrıca, seyir halinde de hız denetimi yapılacak. Araçlar durdurulmadan da plakasına cezai işlem uygulanabilecek. Sürücüler üzerinde, ‘yakalanma riski’ algısını artırmak amacıyla, sivil giyimli polisler hatalı sollama, yakın takip, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde telefonla konuşmak gibi ihlalleri ekiplere bildirecek. Emniyet kemeri, araçların ışık donanımları kontrol edilecek. İhlal durumunda anında ceza yazılacak.

Uykusuzluk ve yorgunluğun yoğunlaştığı sabah ve akşam saatleri için özel önlem planlandı. Güneşin de etkisiyle sürücülerin olumsuz etkilendiği 04.30-06.30 ile akşam üzeri 18.00- 20.00 saatleri arasında sürücüler uyku denetimine tabi tutulacak.

Bugün

Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Esma’dan Yansımalar
Sırada >>
×
Sıradaki

Sözün Özü

Esma’dan Yansımalar
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin