İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:50 Güneş07:14 Öğle12:54 İkindi15:53 Akşam18:23 Yatsı19:42
Hava - Çok Bulutlu 18°C Nem %63
Türkçe
4 Rebi'ül-evvel 1442 20 Ekim 2020 Salı Saat: -
4 Rebi'ül-evvel 1442
İmsak
05:50
Güneş
07:14
İşrak
07:54
Öğle
12:54
İkindi
15:53
Akşam
18:23
Yatsı
19:42
Menü

Üç Kazadan Birinin Nedeni "Aşırı Hız"

05.09.2013    A+ | A-

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı verilerinden derlediği bilgiye göre, yılın 7 aylık bölümünde, tarafların anlaşarak kendi aralarında tutanak tanzim ettiği maddi hasarlı trafik kaza sayıları dışında, 19 bin 676'sı jandarma sorumluluk bölgesinde olmak üzere 206 bin 913 kaza meydana geldi.

Bunlar arasında bin 595 kazada, toplam bin 957 kişi hayatını kaybetti, 86 bin 512 kazada ise 147 bin 361 kişi yaralandı. Ölüm veya yaralanmayla sonuçlanan kazalara neden olan kusur unsurlarının yüzde 88'ini sürücü hataları oluşturdu.

Ölümlü veya yaralanmayla sonuçlanan kazaların çoğu, polis bölgesinde gerçekleşti. Polis bölgesinde meydana gelen 75 bin 165 ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasında, 25 bin 368 sürücünün, "araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak" nedeniyle kazaya yol açtığı belirlendi. Buna göre, her 3 ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasından biri, hız kurallarına uymamaktan meydana geliyor.

Tatil bitti dönüşlere dikkat

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, "16 milyon öğrencimiz, 16 Eylül günü okullarına kavuşacaklar. Hafta sonları dönüşler hızlandığında trafik bir anda yoğunlaşacaktır. Sürücülerimizi dikkatli araç kullanmaları için uyarıyoruz" dedi. 

Tatil aylarında yüzde 50 artan trafik kazaları, tatil dönüşlerinde dönüşlerinde yaklaşık iki kat arttığını belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “2013-2014 eğitim öğretim yılı için, ilköğretim çağına giren 1 milyon 863 bin 230 yeni başlayacak çocuğumuzla birlikte 9 Eylül Pazartesi günü okullar açılacak. 16 milyon öğrencimiz ise 16 Eylül günü okullarına kavuşacaklar. Hafta sonları dönüşler hızlandığında trafik bir anda yoğunlaşacaktır. Sürücülerimizi dikkatli araç kullanmaları için uyarıyoruz. Trafik kurallarına uyalım, acele etmeyelim” dedi.

Millî Gazete

Okudukça
Sırada >>
×
Sıradaki

Mesajınız Var

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin