İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Yatsı20:28 İmsak05:19 Güneş06:45 İşrak07:23 Öğle13:02 İkindi16:26 Akşam19:08
Hava - Parçalı Bulutlu 23°C Nem %60
Türkçe
6 Safer 1442 22 Eylül 2020 Salı Saat: -
6 Safer 1442
Yatsı
20:28
İmsak
05:19
Güneş
06:45
İşrak
07:23
Öğle
13:02
İkindi
16:26
Akşam
19:08
Menü

Müslümanlara kurban vergisi

11.09.2013    A+ | A-

Belçika'da Flaman Bölgesi içinde yer alan Mechelen kentinde belediye, Kurban Bayramı'nda kesilecek her koyun için 15 euro vergi alınmasına karar verdi. İbadetlerini yerine getirmeye hazırlanan Müslümanlar kurban vergisi ile şoke oldu.

Mechelen'deki camilerin kararı boykot çağrısı yaptığı bildirildi. Mechelen Belediyesi'nin N-VA'lı (Flaman Milliyetçi Partisi) Başkan Yardımcısı Marc Hendrickx, belediye olarak aldıkları vergi kararını savunurken, " Müslümanların kurban kesimi nedeniyle oluşan masrafları karşılanmasında katkısı olması gerektiğini" söyledi. "Kurban kesimi için özel taban malzemesi, kesimin sorunsuz gerçekleşmesi için belediyeden personel görevlendirilmesi gibi masraflar yapılıyor. Bunlar belediyenin görevleri içinde değil.

Bu masrafların karşılanması için de kurban kesenlerden bir katkı bekliyoruz" diyen Çeşitlilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Hendrickx, "Camilerin aldıkları boykot kararını üzücü bulduğunu, ama mutlaka bir çözüm bulunacağı kanaatinde olduğunu" kaydetti. Mechelen'de bulunan camiler kararı tepki le karşılarken, Müslümanlara kurban kesmeme çağrısında bulundular. Fas Camisi Derneği Başkanı Mesbah El Hassan, "Her yıl kurban bayramından sonra bir değerlendirme yapılıp değişiklikleri konuşuyorduk. Ama bu yıl birden bire bu karar ile karşılaştık. Karar öncesi bizlerle bir görüşme yapılmasını beklerdik. Ayrıca bu karar koyunculuk yapan çiftçiler için de iyi olmadı" dedi.

timeturk.com

Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Kıssadan Hisse

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin