İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:36 Güneş05:33 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:33
Hava - Çok Bulutlu 24°C Nem %64
Türkçe
17 Zilka'de 1441 8 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Hacı adayları Kutsal Topraklarda

28.09.2013    A+ | A-

Suudi Arabistan'da önümüzdeki hac dönemi için Kabe ve Mescid-i Nebevi'deki tüm hazırlıklar tamamlandı, hacı adayları için birçok yenilikler hayata geçirildi. 

Kutsal Mekanlar Genel Başkanı Şeyh Abdurrahman es-Sudeys hacı adaylarının hayatlarını kolaylaştıracak tüm çalışmaların ve eğitimlerin hayata geçirildiğini belirtirerek, Medine'de Mescid-i Nebevi'de 10 bin yeni halının döşendiğini aynı zamanda 10 bin avize ve lambanın her yeri en güzel şekilde aydınlatması için yerleştirildiğini bildirdi. 

Ravza-i Mutahhara adıyla anılan Peygamber Efendimizin kabrini ziyarete gelenler için 530 kadın ve erkek çalışanın 24 saat boyunca görev yaptıklarını hatırlatan Sudeys, tüm kurumların ortak bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Çok sayıda imamın ve din adamının hac dönemi için aylardır eğitim aldığını belirten Sudeys, kadınlar için de kadın din görevlilerinin hizmet verdiğini söyledi.

Mescid-i Nebevi'nin içinde ve dışında her noktada misafirlerin rahatça ulaşabilecekleri zemzem bidonlarının sayısının da arttırıldığını anlatan Sudeys, hijyenik kuralların hayata geçirilmesi için sıkı kontrollerin sağlandığını, klima sistemleri, ses sistemleri, yürüyen merdivenler gibi teknik donanımların da 24 saat boyunca sağlıklı çalışması için çaba harcandığını dile getirdi. 

Mekke'de Harem-i Şerif'te ise bir yandan Kabe etrafındaki genişletme çalışmaları son hızla sürerken, hac dönemi için tüm ekipler 24 saat hizmet verecek şekilde alarma geçirildi. 

Dünya Bülteni

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Aile Rehberi
Sırada >>
×
Sıradaki

Kıssadan Hisse

Aile Rehberi
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin