İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Az Bulutlu 28°C Nem %42
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

‘Rüzgar enerjisiyle 500 milyon dolarlık doğalgaz ithalatı kesildi’

‘Rüzgar enerjisiyle 500 milyon dolarlık doğalgaz ithalatı kesildi’

25.10.2013
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, rüzgar enerjisiyle ilgili yapılan çalışmalar sonucunda 500 milyon dolarlık doğalgaz ithalatının kesildiğini, amaçlarının bunu en az 7 katına çıkarmak olduğunu bildirdi.

İki gün sürecek Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla başladı. Kongrede konuşan Yıldız, kasım ayında Türkiye’nin, Uluslararası Enerji Ajansı’na dönem başkanlığını yapacağını, bunun yanında İstanbul’un 2016’da Dünya Enerji Kongresi’ne, 2017’de de Dünya Petrol Kongresi’ne ev sahipliği yapacağını hatırlattı. Yıldız, “Rüzgarla alakalı yaptığımız çalışmalar, ki bu bin 336 direktir, Türkiye’de; 500 milyon dolarlık doğalgaz ithalatını kesmiştir. Amacımız bunu en az 7 katına çıkarmaktır. Yani 3.5 milyar dolarlık doğalgazın ithalatını kesecek rüzgar portföyü oluşturmak istiyoruz” diyerek, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmaya devam edeceklerini belirtti. Yıldız, Türkiye’de bir miktar petrol göründüğünü, bu doğrultuda Akdeniz ve Karadeniz bölgelerindeki çalışmaların yanı sıra şeyl gazıyla da alakalı bir yapının da Türkiye’de devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Dünya
 
Diğer Haberler

YKS öncesi bol deneme sınavı çözün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na sayılı günler kaldı, Eğitimciler adaylara, her gün deneme sınavı çözülmesini ve farklı soru tiplerinin değerlendirilmesini tavsiye ediyor.
04.06.2020

Türkiye Cuma Namazına kavuştu

Covid-19 tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı, bugün kılındı. Mü'minler belirlenen kurallara uyarak namazlarını kıldı.
29.05.2020

Yağmur Altında İbadet, CUMA NAMAZI AŞKI

Geçtiğimiz günlerde, Kabe'de yağmura rağmen tavaf devam ederken bu hassasiyet, Türkiye'de uzun bir aradan sonra yeniden kılınacak olan Cuma Namazı için yağışlı bölgelerde açık havada ibadetin sürdürülebileceğini hatırlattı.
28.05.2020

Cuma namazı açık alanlarda kılınacak

29 Mayıs’tan itibaren kılınacak cuma namazları, okul bahçeleri, park, mahalle meydanları ve spor sahalarında kılınabilecek. Alınan tedbirler kapsamında 16 Mart’tan itibaren kılınmayan cemaatle namaz, yeniden kılınabilecek.
28.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Okudukça

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin