İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:25 Güneş06:50 Öğle13:00 İkindi16:20 Akşam18:59 Yatsı20:19
Hava - Parçalı Bulutlu 24°C Nem %69
Türkçe
11 Safer 1442 27 Eylül 2020 Pazar Saat: -
11 Safer 1442
İmsak
05:25
Güneş
06:50
İşrak
07:28
Öğle
13:00
İkindi
16:20
Akşam
18:59
Yatsı
20:19
Menü

‘Rüzgar enerjisiyle 500 milyon dolarlık doğalgaz ithalatı kesildi’

25.10.2013    A+ | A-
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, rüzgar enerjisiyle ilgili yapılan çalışmalar sonucunda 500 milyon dolarlık doğalgaz ithalatının kesildiğini, amaçlarının bunu en az 7 katına çıkarmak olduğunu bildirdi.

İki gün sürecek Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla başladı. Kongrede konuşan Yıldız, kasım ayında Türkiye’nin, Uluslararası Enerji Ajansı’na dönem başkanlığını yapacağını, bunun yanında İstanbul’un 2016’da Dünya Enerji Kongresi’ne, 2017’de de Dünya Petrol Kongresi’ne ev sahipliği yapacağını hatırlattı. Yıldız, “Rüzgarla alakalı yaptığımız çalışmalar, ki bu bin 336 direktir, Türkiye’de; 500 milyon dolarlık doğalgaz ithalatını kesmiştir. Amacımız bunu en az 7 katına çıkarmaktır. Yani 3.5 milyar dolarlık doğalgazın ithalatını kesecek rüzgar portföyü oluşturmak istiyoruz” diyerek, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmaya devam edeceklerini belirtti. Yıldız, Türkiye’de bir miktar petrol göründüğünü, bu doğrultuda Akdeniz ve Karadeniz bölgelerindeki çalışmaların yanı sıra şeyl gazıyla da alakalı bir yapının da Türkiye’de devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Dünya
 
Okudukça
Sırada >>
×
Sıradaki

Musiki

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin