İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Açık 19°C Nem %82
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Etiyopya, Türk şirketlerini vergisiz yatırıma çağırıyor

Etiyopya, Türk şirketlerini vergisiz yatırıma çağırıyor

15.11.2013

Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Wirtu ve Başbakanı Hailemariam Desalegn, Türk yatırımcıları ülkelerine yatırıma çağırdı. Türkiye’den ekonomi gazetecileri ile buluşan Wirtu ve Desalegn, Etiyopya’nın son 10 yılda çift haneli büyüdüğünün ve bu hızda büyümeye devam edeceğinin altını çizerek, Çin ve Hindistan başta olmak üzere son dönemde pek çok ülkeden yatırımcı çektiklerini ancak Etiyopya’nın Türkiye’den gelen yatırımlara ülkenin büyüme perspektifi ile örtüşmesi nedeniyle özel bir önem verdiğini vurguladılar.

“Son derece güzel diplomatik, siyasi ve sosyal ilişkimiz var” diyen Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu, “Ancak ticari ilişkilerimiz istenilen düzeyde diyemem. Ben 2006’da Ankara’da büyükelçilik yaparken, ülkelerimiz arasındaki ticaret neredeyse yok gibiydi. Şimdi önemli gelişmeler var. Ancak bana göre hala zayıf. Şu anda Türkiye-Etiyopya ticaret hacmi 400 milyon dolar düzeyinde. Bunun en kısa zamanda en az 1 milyar dolara ulaşması gerekiyor” açıklamasında bulundu.

“Türkiye, Etiyopya için çok önemli. Özellikle de tekstil sektöründeki birikimleri nedeniyle” diyen Cumhurbaşkanı Wirtu, “Bizim hükümetimiz Etiyopya’nın sanayileşmesini tekstil sektörü üzerinden yapmayı planladı. Bu doğru bir yaklaşım çünkü Etiyopya pamuk üretimi açısından dünya çapında potansiyellere sahip bir ülke. Türkiye’nin know-how getirerek burada tekstil alanında yapacağı her türlü yatırım Etiyopya’yı ileriye götürecek.

Dünya

Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin