İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:36 Güneş05:33 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:33
Hava - Parçalı Bulutlu 22°C Nem %73
Türkçe
17 Zilka'de 1441 8 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Gıdada SMS'li denetime erteleme

31.12.2013    A+ | A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tüketicinin, takviye edici gıdalar, enerji içecekleri, bebek mamaları, ek gıdalar, bal, bitkisel sıvı yağlar ve siyah çayın içeriğini tek bir SMS ile öğrenme uygulamasını erteledi. Bakanlık, 1 Ocak 2014’te başlayacak olan uygulamayı, şimdilik, 31 Ağustos 2014’e erteledi.

Bakanlık, 9 Eylül’de ‘sürpriz’ bir kararla, 7 ürün grubunda 1 Ocak 2014 itibariyle Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi’ne (ÜDTS) geçileceğini duyurmuştu. Böylece tüketici takviye edici gıdalar, bebek mamaları, formülleri, ek gıdalar, bal, bitkisel sıvı yağlar ve siyah çayın sahte olup olmadığını, tüketim tarihinin geçip geçmediğini, ne zaman kim tarafından üretildiğini ya da ithal edildiğini; bakanlığın bu ürünlerle ilgili bir toplatma kararı olup olmadığını internet, mobil uygulamalar, SMS veya otomatik sesli yanıt sistemiyle sorgulayabilecekti. 

Tüketici, 7 ürün üzerinde yer alacak etiketlerdeki numaraları girerek, Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi ‘www.udts.com.tr’ internet sayfası, iOS , Android ve diğer akıllı telefonlar için geliştirilmiş ve ücretsiz edinilebilen uygulamalar, tüm operatörler için geçerli olan “7364 kısa mesaj servisi ve “444 37 09 numaralı otomatik sesli yanıt sistemi üzerinden kontrolünü yapabilecekti.

Radikal

Diğer Haberler

Okullarda yeni dönem böyle olacak

31 Ağustos'ta başlaması planlanan yeni eğitim öğretim dönemi öncesi okullarda, dersliklerde alınması gereken önlemler ile öğrencilerin, personelin ve velilerin uyması gereken kurallar bir rehber halinde sıralandı.
06.07.2020

TÜRKSAT 5A Ekimde fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜRKSAT 5A’nın Ekim ayında uzaya fırlatılacağını açıkladı.
02.07.2020

Sınavlar sonrası sonuçlar ve tercih süreci

Lise ve üniversiteye giriş sınavları tamamlandı. LGS sonuçlarının 16 Temmuz’da, YKS'nin ise 28 Temmuz’da açıklanması planlanıyor. Bu süreçten sonra adaylar için daha zorlu bir maraton olan tercih dönemi başlayacak.
01.07.2020

Karadeniz dalgaları elektrik üretecek

Karadeniz’de tamamen yerli üretimle dalga, rüzgar ve güneş enerjisinden elektrik üretimi yapabilmek için özel bir proje hazırlandı. Kurulan sistem hayata geçirildiğinde toplam 6 kilowatt'lık bir enerji sağlanacak.
01.07.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Güne Merhaba

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin