İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İkindi16:21 Akşam19:01 Yatsı20:20 İmsak05:24 Güneş06:49 İşrak07:27 Öğle13:00
Hava - Çok Bulutlu 30°C Nem %51
Türkçe
9 Safer 1442 26 Eylül 2020 Cumartesi Saat: -
9 Safer 1442
İkindi
16:21
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
İmsak
05:24
Güneş
06:49
İşrak
07:27
Öğle
13:00
Menü

Yeni 'El Nino' alarmı

03.02.2014    A+ | A-

Avustralya ve Asya’nın bazı bölgelerini susuzluktan kurutup, Güney Amerika’ya ise yağmurlar getiren El Nino, Pasifik Okyanusu’nun ısınmasıyla önümüzdeki aylarda geri dönüyor

Meteoroloji Bürosu geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada, iklim tahminlerinin çoğunun tropikal Pasifik’in güney yarımküre sonbahar ve kışında ısınacağını öngördüğünü belirtiyor. CNBC’de yer alan habere göre bazı tahminler bu ısınmanın El Nino’nun da kış başlamadan geleceğinin habercisi olduğunu öngörüyor. Avustralya’da sonbahar Mart-Mayıs aylarında yaşanırken, kış ise Haziran’dan Ağustos’a kadar sürüyor

Gıda fiyatlarına olumsuz yansır

Birleşmiş Milletler tarafından izlenen küresel gıda fiyatları rekor buğday ve mısır mahsulleri sayesinde geçtiğimiz yıl yüzde 3.4 oranında düştü. Tayland yüzde 5 kırık pirincin fiyatı Asya ölçütünde yüzde 23 azalarak tonu 450 dolara geriledi. Bu mahsuller El Nino ile zarar görürse gıda fiyatlarının tekrar yükselebileceği belirtiliyor. ABD’de ocak ayında süt vadeli işlemleri en büyük süt üreticisi eyalet Kaliforniya’da yaşanan kuraklık sebebiyle rekor seviyelere yükseldi, sığır eti fiyatları ise tarihi rekor kırdı.

Dünya
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Sözün Özü

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin