İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Açık 19°C Nem %82
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Sinabung Yanardağı külle boğuyor

Sinabung Yanardağı külle boğuyor

03.02.2014

Endonezya'daki yanardağ faciasında ölü sayısı 16'ya çıkarken, yetkililer "Bu toz bulutunda kimsenin sağ kalması mümkün değil" diyerek arama kurtarma çalışmalarını durdurdu

Endonezya'nın batısındaki Sinabung Yanardağı'nın patlamasının ardından yaşanan felakette ölü sayısı 16'ya çıktı. Eylül ayında aktif hale gelen Sinaburg Yanardağı'nda, cumartesi günü şiddetli patlamalar meydana gelmiş, dağın çevresindeki alan kalın bir kül bulutu altında kalmıştı. Yanardağın püskürttüğü lav, kül ve kaya parçaları 2 bin metre yüksekliğe ulaşmıştı. 

Yanardağın 2.7 kilometre uzağında bulunan ve ölümlerin gerçekleştiği Sukameriya kasabasında ise arama-kurtarma çalışmaları durduruldu. Ulusal Afet Yönetim Merkezi Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho "Bölgede hayat belirtisine rastlayamadık. Evlerin büyük bir kısmı hasarlıydı, geri kalanlar da kalın ve beyaz bir kül tabakasıyla kaplıydı. Görevliler neredeyse dizlerine kadar gelen küllerin içinde yürümekte zorlanıyor" dedi. Bölgedeki kül kalınlığının 30 santimi geçtiği bildirildi. Pazar günü 170 arama kurtarma uzmanı elektrikli testere ve oksijen maskeleriyle bölgeye sevk edildi. Fakat toz bulutu ve yanardağın faaliyetine devam etmesi nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi. Ekipler "Dünkü toz bulutlarından kimsenin sağ çıkabileceğini düşünmüyoruz. Bulduğumuz tek hayat belirtisi bir çantanın içinde hâlâ çalmakta olan cep telefonuydu" açıklamasını yaptı. Kayıp sayısı ise henüz belli değil.

Sabah

Diğer Haberler

Mescid-i Nebevi'de cuma namazı kılındı

Medine'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan Mescid-i Nebevi Camisi'ninde 2,5 ay aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
05.06.2020

Almanya'da 'elektrikli şarj' zorunluluğu

Alman hükümeti, elektrikli otomobillerde tüketicilerin şarj endişelerini gidermek ve bu araçları yaygınlaştırmak için akaryakıt istasyonlarına şarj yerleri konulmasını mecburi hale getirmeye hazırlanıyor.
05.06.2020

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin