İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:08 Akşam20:23 Yatsı21:57 İmsak04:15 Güneş05:57 İşrak06:37 Öğle13:15
Hava - Açık 31°C Nem %62
Türkçe
26 Zilhicce 1442 5 Ağustos 2021 Perşembe
Giriş Yap

AB'den İsviçre'ye göçmen tepkisi

11.02.2014    |

İsviçre'deki halk oylaması ile AB üyesi ülkelerden alınacak göçmenlerin sayısını sınırlanması Avrupa'da büyük tepki çekti

Avrupa Birliği'nin (AB) en temel özelliklerinden biri olan dolaşım hakkını ihlal eden bir göçmenlik yasasını yüzde 50,3 halk desteğiyle kabul eden İsviçre'ye en sert açıklamalar Fransa ve Almanya'dan geldi. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius bir radyo programına yaptığı açıklamada "Referandumun ardından İsviçre ile ilişkileri yeniden gözden geçirmek zorundayız" dedi. AB üyesi ülke vatandaşlarının İsviçre'ye yerleşmesine büyük kısıtlamalar getirecek yasayı Alman Finans Bakanı Wolfgang Schaeuble de "İsviçre'ye büyük problemler yaratacak" diyerek yorumladı. Uzmanlar AB üyesi olmayan İsviçre'nin birliğin temel politikalarını uyguladığını ve ihracatının yarısını dolaşım hakkına bağlı olarak AB ülkelerine yaptığını belirtti. Ülkedeki işsizlik son derece düşük olmasına ve ekonominin büyümesine rağmen aşırı sağcı ve muhafazakâr grupların göçmenlere olan tepkisi artıyor. İsviçre'nin nüfusunun yüzde 23'ü yabancılardan oluşurken ülkeye sadece geçen yıl 80 bin göçmen geldi. AB Adalet Komisyoneri Vivian Reding ise, "Tek Pazar uygulaması İsviçre peyniri değildir. İçinde delikler açamazsınız" diyerek AB'nin ilişkileri gözden geçireceğini vurguladı.

Sabah

Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Canlı Yayın
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin