İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle13:01 İkindi16:22 Akşam19:03 Yatsı20:22 İmsak05:23 Güneş06:48 İşrak07:26
Hava - Açık 22°C Nem %83
Türkçe
8 Safer 1442 25 Eylül 2020 Cuma Saat: -
8 Safer 1442
Öğle
13:01
İkindi
16:22
Akşam
19:03
Yatsı
20:22
İmsak
05:23
Güneş
06:48
İşrak
07:26
Menü

Belçikalı savcıdan şaşırtıcı başörtüsü çıkışı

12.04.2014    A+ | A-
Belçika Danıştayı savcısı, ülkenin Flaman kesimindeki devlet okullarında 4 yıldır uygulanan başörtüsü yasağının hukuka aykırı olduğunu bildirdi

Federal yapılı Belçika’nın Flaman kesimindeki resmi eğitim kurumlarında 2010-2011 eğitim öğretim yılında yürürlüğe giren başörtüsü yasağı, Dendermonde kentindeki bazı öğrenciler ve sivil toplum kuruluşları tarafından mahkemeye götürülmüştü.

Danıştay’ın gündemine getirilen davada savcı, Belçika’daki tarafsızlık ilkesi gereği kamu kurumlarında dini sembollere izin verilmemesine dayandırılan başörtüsü yasağının, aslında “inanç ve ibadet hakkına ve ifade özgürlüğüne aykırı olduğu” yönünde görüş belirtti. Danıştay’ın nihai kararını birkaç ay içinde vermesi bekleniyor.

Milli Gazete
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Günün Sohbeti

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin