İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Açık 19°C Nem %82
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Avrupalılar AB’ye karşı oy kullandı

Avrupalılar AB’ye karşı oy kullandı

27.05.2014

Avrupa Birliği’nin 28 üye ülkesinde seçmenlerin oy kullandığı, yasama organı Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri kıtadaki siyasi eğilimleri ortaya koydu.

Önceki seçimlere göre hafif bir artış göstererek yüzde 43.1’e çıkan oy kullanma oranı yine de AB’nin çalışmalarına halkın doğrudan katılabileceği tek organına ilginin eksikliğini ortaya koydu. Merkez, merkez sağ ve merkez sol partilerin toplam Oyun yüzde 69.4’ünü almasına rağmen AB ve göçmen karşıtı, aşırı sağ hareketlerin yükselişi kaygı yaşattı.

Aşırı sağ grup kurabilir

İngiltere’de 1910’dan bu yana ilk kez İşçi Partisi ya da Muhafazakarlar bir seçimden birinci çıkmadı. Ödün vermez AB karşıtlığıyla tanınan siyasetçi Nigel Farage’ın partisi UKIP oyların yüzde 27.5’ini aldı. ‘Avrupa’yı AB’den kurtaracağım’ diyen Farage, İngiliz siyasetinde artık ‘üçüncü bir gücün’ ortaya çıktığını söyledi. Fransa’da ise Sosyalist Başbakan Manuel Valls’ın ifadesiyle ‘deprem’ yaşandı. Yerel seçimlerin ardından yükselişini sürdüren aşırı sağcı ve Müslüman karşıtı Front National (Ulusal Cephe) yüzde 25 oy oranıyla Fransa’nın AP’deki 74 sandalyesinden 24’ünü aldı. Danimarka’da aşırı sağcı Halk Partisi’nin de birinci çıkması Avrupa’nın genelindeki yükselişle birleşince ‘AB karşıtı kalıcı bir parlamenter grup kurulabilir mi’ sorusu tartışılmaya başlandı. Sağ eğilimin farklı kanatlarının baskın olduğu seçimde; Yunanistan’da Radikal sol blok SİRİZA’nın birinci olması sol adına nadir haberlerden oldu.

Milliyet

Diğer Haberler

Mescid-i Nebevi'de cuma namazı kılındı

Medine'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan Mescid-i Nebevi Camisi'ninde 2,5 ay aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
05.06.2020

Almanya'da 'elektrikli şarj' zorunluluğu

Alman hükümeti, elektrikli otomobillerde tüketicilerin şarj endişelerini gidermek ve bu araçları yaygınlaştırmak için akaryakıt istasyonlarına şarj yerleri konulmasını mecburi hale getirmeye hazırlanıyor.
05.06.2020

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin