İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:46 Güneş05:39 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:41 Yatsı22:26
Hava - Açık 18°C Nem %82
Türkçe
25 Zilka'de 1441 16 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Tek yağışta 10 günlük su

04.08.2014    A+ | A-

İstanbul'da etkili olan yağış, barajlara 10 günlük su bıraktı. Alibeyköy'de metrekareye 61, Ömerli'de 25 kilogram su düştü

İstanbul'da önceki gün etkili olan sağanak yağış, barajlara 10 günlük su bıraktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önceki gün etkili olan yağışın Büyükçekmece, Avcılar, Küçükçekmece'de geliştiğini duyurdu. Şiddetli yağışlar, Ömerli barajında metrekareye 25 kilogram su bırakırken, Darlık'a 10, Elmalı'ya 17, Terkos'a 15, Alibeyköy'e 61, Çekmece'ye 3, Sazlıdere'ye 5, Yeşilçay'a 73 ve Melen'e 4 kilogram yağış düştü. Son yağışların, İstanbul'un 10 günlük su ihtiyacını karşıladığı açıklandı.

Avrupa da sele teslim

Yağışlar Avrupa ve Balkanlar'da da etkili oldu. Bulgaristan'ın kuzeybatısındaki Miziya'da aşırı yağışlar Skıt nehrinin taşmasına neden oldu. 500 kişinin tahliye edildiği bölgede onlarca bina yıkıldı. İtalya'nın kuzeyinde aşırı yağışların neden olduğu sel felaketinde de 4 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin çamur altında kaldığı bildirildi. Diğer taraftan Sudan'da meydana gelen sel felaketinde de 18 kişi hayatını kaybetti. Selde 3 binden fazla ev yıkıldı. 6 bin konut ise zarar gördü.

Sabah

Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Dua Vakti
Sırada >>
×
Sıradaki

Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu

Dua Vakti
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin