İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:30 Güneş05:26 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:39 Yatsı22:27
Hava - Parçalı Bulutlu 16°C Nem %72
Türkçe
11 Şevval 1441 3 Haziran 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Farkındalık Sergisi Sultanbeyli’de

Farkındalık Sergisi Sultanbeyli’de

23.08.2014

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformunun hazırladığı eserlerden oluşan Farkındalık Sergisinin açılışı Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (ÇEVDER) tarafından yapıldı. Hafta başında Sultanbeyli Plato AVM'de yapılan sergi açılışına yoğun bir katılım gerçekleşti.

Günümüz insanının ilgisini Kur’ân-ı Kerîm’e çekmeyi, onları Kur’an’la ve anlamıyla buluşturmayı amaçlayan ve 2007 yılında kurulan Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu göze ve gönle hitap eden çalışmaları halkımızla buluşturmaya devam ediyor.

Geçen yıllarda, “Kur’ân-ı Kerîm’i Anlamıyla Okuyorum” kampanyası düzenleyen platform, bu yıl da Kur’ân-ı Kerîm’den âyet meallerinin yer aldığı sanatsal çalışmalar ve KAB Platformu için usta karikatürist Osman Suroğlu tarafından çizilen Kur’an konulu karikatürlerden oluşan sergiyle farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

Açılış konuşmasında söz alan ÇEVDER Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Yalçın, katılımcılara teşekkür ederken, serginin anlam ve önemine işaret etti. Yalçın; “ Bu sergiye, vermek istediği mesajların farklılığından dolayı, farkındalık sergisi diyoruz. Sergimizin kalplerimizde, davranışlarımızda değişime vesile olmasını umuyor, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ise Kur’an-ı Kerim’in verdiği evrensel mesajlar bakımından önemine dikkat çekerek, bu kutlu sözlerin herkes için rehber olduğunu belirtti. Çağlar sözlerini şöyle sürdürdü; “ Nasıl ki en basit elektrikli aletlerin bile kullanma kılavuzu var, o aletleri sağlıklı ve verimli kullanmak için bu kılavuzlardan yararlanıyoruz. Kur'an-ı Kerim de kendimizi, hayatı tanımamızın yoludur, bizler için kılavuzdur.”

KAB Platformu başkanı Abdurrahman Katlan da konuşmasında platformun kuruluş amaçlarından bahsetti. Katlan; “ Kur'an-ı Kerim her yönüyle anlaşılması, bunun da ötesinde idrak edilip yaşanması gereken ilahi mesajlar bütünüdür. Platformumuz da bu amaçla kurulmuştur. Kur'an-ı Kerim’i anlamak için sahih tercümelerden yararlanmaya ve burada örneğini gördüğümüz çalışmalara ihtiyaç vardır. ÇEVDER yetkililerine ve programda emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Katılımcılar ney dinletisi ve yapılan ikramların eşliğinde, sergilenen eserleri ilgiyle inceledi. Farkındalık Sergisi Kur’ân-ı Kerîm’den âyet meallerinin yer aldığı sanatsal çalışmalarla Kur’an konulu çizgi çalışmaları ve karikatürlerden oluşuyor. Sergi, 31 Ağustos 2014 Pazar akşamına kadar Sultanbeyli Plato AVM’de ziyarete açık olacak.

Diğer Haberler

Yağmur Altında İbadet, CUMA NAMAZI AŞKI

Geçtiğimiz günlerde, Kabe'de yağmura rağmen tavaf devam ederken bu hassasiyet, Türkiye'de uzun bir aradan sonra yeniden kılınacak olan Cuma Namazı için yağışlı bölgelerde açık havada ibadetin sürdürülebileceğini hatırlattı.
28.05.2020

Cuma namazı açık alanlarda kılınacak

29 Mayıs’tan itibaren kılınacak cuma namazları, okul bahçeleri, park, mahalle meydanları ve spor sahalarında kılınabilecek. Alınan tedbirler kapsamında 16 Mart’tan itibaren kılınmayan cemaatle namaz, yeniden kılınabilecek.
28.05.2020

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı başyazıyı Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz...
23.05.2020

23.05.2020
Hadislerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali

Hadislerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin