İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:18 Güneş05:59 Öğle13:15 İkindi17:07 Akşam20:20 Yatsı21:54
Hava - Açık 23°C Nem %83
Türkçe
17 Zilhicce 1441 7 Ağustos 2020 Cuma Saat: -
17 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:18 05:59 13:15 17:07 20:20 21:54
Menü

Doğu Akdeniz’de sıcak tatbikat

05.11.2014    A+ | A-

Doğalgaz arama krizi ile suların ısındığı Doğu Akdeniz’de Türk Deniz Kuvvetleri NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan deniz kuvvetleri unsurlarının da katılacağı bir tatbikat düzenleyecek.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile İsrail’in enerji hamlesi başlattığı Doğu Akdeniz’de Türk Deniz Kuvvetleri uluslararası bir tatbikat gerçekleştirecek. NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan’ın da katılacağı ‘Mavi Balina - 14’ tatbikatında, 9 savaş gemisiyle yer alacak olan Türkiye’nin, Güney Kıbrıs’ın enerji aramalarına cevap için bu bölgeyi seçtiği öğrenildi.

Türk gemileri izledi

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin varlığını hatırlatma amacı taşıyan tatbikat 6-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. 2010’da Doğu Akdeniz’de son dönemde bulunan en büyük enerji yataklarından biri keşfedilmişti. Kıbrıs Adası, Lübnan ve İsrail arasındaki parseli İsrail’in de desteğini alarak tek taraflı olarak “Münhasır Ekonomik Bölge” ilan eden Güney Kıbrıs, bölgede petrol ve doğalgaz aramalarına başlamıştı.

18 savaş gemisi, 7 uçak katılacak

Tatbikatta denizaltı savunma manevraları yapılması planlanırken, vurucu gücü ise Türkiye oluşturacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait 3 fırkateyn, 2 korvet, 4 denizaltı, 3 deniz karakol uçağı, 3 deniz helikopteri ve 1 lojistik gemisi ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 2 bot tatbikatta aktif görev alacak. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2 savaş uçağı da tatbikata katılacak. Ayrıca Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi ve VLF BAFA (Denizaltı Cevapsız Yayım İstasyonu) tatbikatta bulunacak.

Milliyet

Diğer Haberler

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020

Hacılar veda tavafını tamamladı

Kutsal topraklardaki hacılar, son rükun olarak bilinen veda tavafını tamamladı.
04.08.2020

Dünyada Kurban Bayramı Namazı

Müslümanlar Kurban Bayramını kutluyor. Bu yıl bayram namazları genellikle açık alanlarda ve tedbirler kapsamında eda edildi.
31.07.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin