İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Parçalı Bulutlu 27°C Nem %45
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Akdeniz 3.419 göçmeni yuttu

Akdeniz 3.419 göçmeni yuttu

11.12.2014

Birleşmiş Milletler, 2014'te illegal yöntemlerle Avrupa'ya ulaşmaya çalışan göçmenlerden 3 bin 419'unun yolda hayatını kaybettiğini açıkladı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMYK), bu yıl yasadışı yollarla Avrupa'ya ulaşmak için yola çıkan en az 3 bin 419 göçmenin Akdeniz'de hayatını kaybettiğini açıkladı. Akdeniz'i aşmaya çalışan göçmen sayısındaki dramatik artışa vurgu yapan BM raporu, uluslararası kamuoyuna "Bu insani felaketi durdurun" çağrısında bulundu. Raporda yıl boyunca çoğunluğu Libya'dan yola çıkan 207 bin göçmen tespit edildiği belirtildi. Bu sayının Libya'da iç savaşın en şiddetli olduğu 2011'de bile 70 bin olduğunu belirten yetkililer, göçmenlerin 60 bin 51'inin Suriyeli, 34 bininin de Eritre vatandaşı olduğunu açıkladı. Göçmenlerin çoğunun İtalya ve Malta adasına ulaşmayı hedeflediği bildirildi. Rapor, kurumun Cenevre'de düzenlediği bir zirvenin ilk gününde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres tarafından açıklandı. Guterres "Güvenlik ve göçmenler konusu her ülke için bir sorun fakat politikalar toplu ölümlere sebebiyet vermeyecek biçimde tasarlanmalı" dedi.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, bazı Avrupa hükümetlerinin sığınma hakkına riayet etmekten ziyade yabancıları sınırlarının dışında tutmaya odaklanmasını kınayarak, Avrupa ülkelerinin göçmenlere karşı tutumunu eleştirdi.

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, "Bu bir hata ve rekor sayıda insanın savaştan kaçtığı bir dönemde takınılacak yanlış bir tutum" dedi. Ve "Her ülkenin güvenlik ve göçmen idaresi konusunda kaygısı var, fakat politikaların insan hayatının sivil kayıba dönüşmesine yol açmayacak bir biçimde tasarlanması gerekiyor." diye ekledi.

Sabah

Diğer Haberler

Mescid-i Nebevi'de cuma namazı kılındı

Medine'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan Mescid-i Nebevi Camisi'ninde 2,5 ay aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
05.06.2020

Almanya'da 'elektrikli şarj' zorunluluğu

Alman hükümeti, elektrikli otomobillerde tüketicilerin şarj endişelerini gidermek ve bu araçları yaygınlaştırmak için akaryakıt istasyonlarına şarj yerleri konulmasını mecburi hale getirmeye hazırlanıyor.
05.06.2020

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020
Tasavvuf Sohbetleri
Sırada >>
×
Sıradaki

Başmakaleler

Tasavvuf Sohbetleri
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin