İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:30 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:38 Yatsı22:26
Hava - Parçalı Bulutlu 16°C Nem %77
Türkçe
10 Şevval 1441 2 Haziran 2020 Salı Saat: -
Menü

'Önce namaz' diyenlere Kâbe örtüsü hediye…

'Önce namaz' diyenlere Kâbe örtüsü hediye…

22.12.2014

Namaz ibadetiyle ilgili kamuoyunda farkındalığın oluşmasının hedeflendiği Önce Namaz Projesi kapsamında düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, İstanbul’da Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde, Ankara’da ise Etimesgut Tevhid Camii’nde sabah namazında buluşuyor. Yarışmada dereceye giren öğrenciler Kabe-i Şerif’in örtüsüyle ödüllendirilecek. Programa iştirak edenler vatandaşlar arasında çekilecek kurayla 10 kişiye Kâbe örtüsünden bir parça hediye edilecek.

Asfa Mezunları Derneği ve Asfa Eğitim Kurumları tarafından gerçekleştirilen “Önce Namaz” konulu etkinliğin finali İstanbul’da Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde, Ankara’da ise Etimesgut Tevhid Camii’nde yapılacak. Program, her iki camide de sabah namazını müteakiben başlayacak.

Mimar Sinan Camii’ndeki etkinlik Dünya Kuran-ı Kerim okuma birincisi Mehmet Bilir’in Kuran tilavetiyle başlayacak. Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal’in Önce Namaz konulu hitabetinin ardından ASFA Temiz Kalpler Korosu, Tertemiz albümünde yer alan ilahileri seslendirecek. Programın sonunda Mehmed Zâhid Kotku Camii İmam Hatibi Yahya Özkul dua yapacak.

Ankara Etimesgut Tevhid Camii’ndeki programda ise Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali’nin müellifi Dr. Hasan Tahsin Feyizli katılarak Kur’an tilavetinde bulunacak. Önce namaz konulu sohbetin ardından ASFA Ferda Koleji ilahi korusu tasavvuf musikisinin seçkin eserlerini seslendirecek.

Namaz emri ve ibadetinin önemsenmesi ve seçmek gerektiğinde önce namaz denilerek namazın vaktinde kılınmasıyla ilgili farkındalığının oluşmasının hedeflendiği Önce Namaz projesi kapsamında Asfa Eğitim Kurumları’nın İstanbul ve Ankara’daki öğrencileri arasında şiir, kompozisyon, resim ve karikatür yarışmaları düzenledi. Her sınıf seviyesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve arkadaşları İstanbul ve Ankara’da sabah namazı vakti bir araya gelecek. Öğrencilere çeşitli hediyeler ile Kabe-i Şerif’in örtüsünden bir parça takdim edilecek. Önce namaz diyerek camide buluşan cemaat arasından 10 kişiye de çekilen kurayla Kâbe örtüsü hediye edilecek.

Detaylı bilgi oncenamaz.org sitesinde yer almaktadır.

Diğer Haberler

Yağmur Altında İbadet, CUMA NAMAZI AŞKI

Geçtiğimiz günlerde, Kabe'de yağmura rağmen tavaf devam ederken bu hassasiyet, Türkiye'de uzun bir aradan sonra yeniden kılınacak olan Cuma Namazı için yağışlı bölgelerde açık havada ibadetin sürdürülebileceğini hatırlattı.
28.05.2020

Cuma namazı açık alanlarda kılınacak

29 Mayıs’tan itibaren kılınacak cuma namazları, okul bahçeleri, park, mahalle meydanları ve spor sahalarında kılınabilecek. Alınan tedbirler kapsamında 16 Mart’tan itibaren kılınmayan cemaatle namaz, yeniden kılınabilecek.
28.05.2020

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı başyazıyı Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz...
23.05.2020

23.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmetli Sözler

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin