İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:27 Akşam18:59 Yatsı20:18 İmsak06:10 Güneş07:35 İşrak08:17 Öğle13:21
Hava - Hava durumuAçık 12°C Nem %76
Türkçe
17 Şaban 1445 27 Şubat 2024 Salı
17 Şaban 1445
Öğle
13:21
İkindi
16:27
Akşam
18:59
Yatsı
20:18
İmsak
06:12
Güneş
07:37
İşrak
08:17
Giriş Yap

Mali Ebola virüsünden temizlendi

19.01.2015    |

Mali hükümeti ve Birleşmiş Milletler Ebola'yla Mücadele Misyonu (UNMEER) Başkanı'nın ortak açıklamasına göre Mali'de Ebola salgını resmen sona erdi.

Mali Sağlık Bakanı Osman Kone, 6 Aralık 2014'te Ebola virüsü nedeniyle tedavi altına alınan "son hasta"nın Bamako'da tedavi edildikten sonra test sonuçlarının negatif çıktığını ve o tarihten sonra Mali'de Ebola virüsü bulaştığı gerekçesiyle kayıtlara geçmiş başka hiçbir hasta bulunmadığını açıkladı. Bakan Kone, Dünya Sağlık Örgütü yönetmeliğine uygun olarak bu duyuruyu ülkedeki "son Ebola vakasının üzerinden 42 gün geçtikten sonra" yaptıklarını vurguladı.

UNMEER Başkanı Doktor İbrahim Soce Fall, Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiye kararına uygun olarak, virüsün etkilediği bir ülkede, hiçbir yeni vaka kaydedilmeden geçen 42 günlük süreç sonunda hastalığın son bulduğunun ilan edilebileceğini belirtti.

Mali hükümeti ve Dünya Sağlık Örgütü'nün ortak açıklamasına göre, Mali'de ilk Ebola vakası 23 Ekim'de kayda geçti. Ebola, Mali'nin komşusu Gine'den gelen 70 yaşındaki bir hastadan doğrudan veya dolaylı yollarla yedi kişiye geçmiş ve virüsün bulaştığı kişilerden beşi ölmüştü.

2013 Aralık'ından beri salgın bölgesinin bir parçası olan Gine, komşusu Sierra Leone ve Liberya'dan sonra Ebola virüsünden en fazla etkilenen ülke. Dünya Sağlık Örgütü, bu üç ülkede meydana gelen 8 bin 500 ölüm vakasının yüzde 99'unun virüse bağlı olduğunu kaydediyor. Bölgede yeni vaka sayısı hızla azalıyor.

Dünya Bülteni

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close