İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:29 Güneş06:54 Öğle12:59 İkindi16:15 Akşam18:53 Yatsı20:12
Hava - Çok Bulutlu 17°C Nem %77
Türkçe
14 Safer 1442 1 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
14 Safer 1442
İmsak
05:29
Güneş
06:54
İşrak
07:32
Öğle
12:59
İkindi
16:15
Akşam
18:53
Yatsı
20:12
Menü

Nijerya'da Müslüman aday galip

14.04.2015    A+ | A-

Nijerya'da geçtiğimiz günlerde başkanlık seçimini kazanan Müslüman lider Buhari'nin partisi sonuçları açıklanan 28 eyaletten 19'unda da valilik seçimlerini kazandı

Nijerya'da muhalefetteki Tüm İlericiler Kongresi (APC), valilik ve eyalet meclisi seçimlerinde, oyların sayıldığı 28 eyaletin 19'unda seçimin galibi oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre, iki hafta önce devlet başkanı seçilen Muhammed Buhari'nin partisi APC, sonuçların açıklandığı 28 eyaletin 19'unda seçimi kazandı.

APC'nin valiliği kazandığı eyaletler arasında Lagos, Kaduna, Katsina, Ogun, Oyo, Kwara, Niger, Kebbi, Zamfara, Sokoto, Jigawa, Kano, Yobe, Borno, Adamawa, Bauchi, Plateau, Benue ve Nasarawa bulunuyor.

İktidardaki Halkın Demokratik Partisi (PDP) ise 8 eyalette valilik seçiminin galibi oldu. Imo eyaletinde bazı bölgelerden gelen çok sayıda oyun iptal edilmesi üzerine APC lehine olan seçim sonuçları iptal edilirken, Taraba eyaletinde ise sonuçlar henüz açıklanmadı.

Ülkenin 36 eyaletinde meclis üyelerinin ve 29 eyalette de valilerin belirlenmesi için yapılan seçimde, valilik koltuğu için farklı siyasi partilerden 760, eyalet meclisi üyeliği için de 5 bin 290 aday yarıştı.
28 siyasi partinin faaliyet gösterdiği Nijerya'da PDP ve APC, en güçlü siyasi partiler olarak kabul ediliyor.

Nijerya'da iki hafta önce yapılan devlet başkanlığı seçimlerini APC'nin adayı Muhammed Buhari kazanmıştı. Buhari, 29 Mayıs'ta yemin ederek devlet başkanlığı görevine başlayacak.

Dünya Bülteni

Hadislerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali

Hadislerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin