İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle13:01 İkindi16:25 Akşam19:06 Yatsı20:26 İmsak05:21 Güneş06:46 İşrak07:24
Hava - Çok Bulutlu 21°C Nem %73
Türkçe
6 Safer 1442 23 Eylül 2020 Çarşamba Saat: -
6 Safer 1442
Öğle
13:01
İkindi
16:25
Akşam
19:06
Yatsı
20:26
İmsak
05:21
Güneş
06:46
İşrak
07:24
Menü

İnşaat projeleri ve imarda yenilikler

11.05.2015    A+ | A-

İmar Kanunu'ndaki düzenlemeyle, yeni teknoloji getiren yatırımlara destek geliyor. Sığınak ve otoparkı daraltana ise ceza yolda

Ekonomi yönetimi, İmar Kanunu'nda önemli bir düzenlemeye daha gidiyor. Buna göre Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından yeni teknoloji getiren, büyük ölçekli veya kesinleşen imar planları da on yıl değiştirilmeyecek. Maketten satışa sınırlama gelirken, onaylı projede görülen sığınak ve otoparkı daraltan müteahhitlere yönelik yaptırımları da artırıyor. Sahil şeridinde yapılacak yapıların estetik komisyonlarınca değerlendirilmesi zorunlu olacak. İdari para cezaları üç kat artırılırken, hapis cezası ve belli süre yetki belgelerinin iptali öngörülüyor. Ayrıca yatırımlara destek için de yatırım arazilerine yönelik açılan davalar nedeniyle oluşan mağduriyetler son bulacak.

Yaptırım artıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın iş dünyası ile birlikte hazırladığı tasarı yatırımları desteklerken konut satışlarında alıcı ile müteahhit arasındaki sorunlara çözüm üretecek. Önceki yasada tanımı yapılmayan net alan, brüt alan, eklenti ve taban alanı tanımları yeniden yapılıyor. Satış sözleşmesi yapılan kişilerin onayı alınmadan, mimari projede ve bağımsız bölümlerin teknik, konum ve büyüklüğünde değişikliğe giden, projeye aykırı tanıtım katalogları hazırlayanlara da para cezası verilecek.

Sabah

Günün Sohbeti
Sırada >>
×
Sıradaki

Kıssadan Hisse

Günün Sohbeti
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin