İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:34 Güneş05:32 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:46 Yatsı22:35
Hava - Az Bulutlu 26°C Nem %78
Türkçe
15 Zilka'de 1441 6 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Ramazan pidesine gram ayarı

13.06.2015

Türkiye Fırıncılar Federasyonu, ramazan sofralarının baştacı pideye bu yıl gram ayarı yaptı. Fiyat 1.5 TL'de sabit kalırken gramaj 300'den 250'ye indi.

Ramazan yaklaşırken gıda üreticilerinden art arda yeni fiyat ayarlamaları geliyor. İftar sofralarının olmazsa olmazı ramazan pidesinin etiket fiyatı bu yıl değişmedi. Ancak Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, pideye bu yıl etikete yansıtılmayan bir zam yaptıklarını ifade etti. Balcı, "İki yıldır aynı olan ramazan pidesi fiyatlarında bu sene değişikliğe gittik. 2014'te Ankara'da 300 gramı 1.5 liradan satılan pideyi bu yıl 250 gramına 1.5 lira ödeyerek yiyeceğiz" dedi. Balcı bu yıl ramazan pidesinin kilo fiyatının azami 6 lira olacağını da belirtti.

İllere göre değişiyor

Yaptıkları maliyet hesapları sonucunda pide fiyatlarını artırmak zorunda kaldıklarını anlatan Balcı, rakamın illere göre değişiklik gösterebileceğinin altını çizdi. Balcı, "İllerdeki gram ve fiyatlar farklı olmasına rağmen kilogram bazında 6 liranın üzerinde olmadığını göreceğiz. Fırıncı esnafın gerekli fedakârlığı yaptığını düşünüyorum. Maliyetler artınca değişiklik de zorunlu oldu" şeklinde konuştu. Ekmekte ise yaklaşık üç yıldır fiyatın değişmediğini vurgulayan Balcı, ramazana özel bir artış olmayacağının altını çizdi.

Sabah

Diğer Haberler

Elektrikte yeşil tarife seçimi

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken dileyen tüketiciler yenilenebilir elektrik tarifesine geçebilecek.
03.07.2020

İhracat rakamlarında artış

İhracat haziranda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.8, mayısa göre yüzde 35 artışla 13.5 milyar dolara yaklaştı. Otomotiv endüstrisi en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.
03.07.2020

'Kristalleşen bal doğaldır'

Tağşiş ve bilgi kirliliğinin en yoğun olduğu gıda ürünü bal olarak gösteriliyor. Doğru bal için kristalleşmeye ve etikete bakılmalı.
02.07.2020

İkinci el oto satışında ekspertiz

İkinci el oto alım satımında 13 Ağustos'tan itibaren yeni bir dönem başlıyor. 8 yaş ve 150 bin kilometre üstü bütün araçların satışı için, belgeli oto ekspertiz firmalarından rapor zorunluluğu devreye girecek.
01.07.2020
Güne Merhaba
Sırada >>
×
Sıradaki

Günün Sohbeti

Güne Merhaba
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin