İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Güneş07:26 İşrak08:06 Öğle12:53 İkindi15:42 Akşam18:09 Yatsı19:30 İmsak06:00
Hava - Çok Bulutlu 15°C Nem %93
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 30 Ekim 2020 Cuma Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
Güneş
07:26
İşrak
08:06
Öğle
12:53
İkindi
15:42
Akşam
18:09
Yatsı
19:30
İmsak
06:00
Menü

Yarıyıl tatili nasıl değerlendirilmeli?

25.01.2016    A+ | A-

Yarıyıl tatili geldi. Ancak binlerce gencin hayatını şekillendirmek için yarıştığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı da yaklaştı. Peki tatil dinlenmek mi, sınava hazırlık için mi kullanılmalı? Uzmanlar, “Her ikisi de” diyor ve ekliyor: “Tatil eksiklerinizi kapatmak için bir fırsat. Ama dinlenmek ve eğlenmek için de vakit ayrılmalı.”

İki haftayı verimli geçirmek için yapılabilecekler

- Mutlaka bir tatil programı hazırlayın.

- Ailenizle birlikte tatile çıkın.

- Ders çalışmayı ihmal etmeyin.

- Günün, haftanın ve yarıyıl tatilinin sonunda ulaşmayı düşündüğünüz yeni hedefler belirleyin.

- Konu tekrarı yapın.

- Eksik konuları tamamlayın.

- Bolca kitap okuyun.

- Dinlenmeye ve gezmeye vakit ayırın.

- Sosyal faaliyetlere (tiyatro, spor, vb) zaman ayırın

Anne babalara tavsiyeler

- Onların düşük not alma nedenlerini birlikte tartışıp çözüm üretin, karar alma süreçlerinize çocuğunuzu da dâhil ederek sorumluluk bilincinin gelişmesine katkı sunun.

- Okul zamanında kalkış, çalışma saati gibi belli rutinlere alışmış çocuklarınızın tatil döneminde vakitlerini eğlendirici ve eğitici geçirmelerine yardımcı olun.

- Tatil, ebeveynlerin çocuklarıyla vakit geçirmeleri için çok iyi bir fırsat. Bu zaman diliminde mümkün olduğu kadar çok birlikte zaman geçirin. Tatili birbirinizi daha iyi tanımak, anlamak ve birbirinizin arkadaşlığından zevk almak için değerlendirin.

- Yetenek, ilgi ve beceri bakımından her çocuğun kendine özgü özellikleri olduğunu unutmayın. Bu nedenle onun dönem boyunca sergilediği performansı başkalarıyla asla kıyaslamayın.

- Onları yeni döneme motive etmek için kaygı ve tehdit yolunu kullanmayın.

- Onu her şeye rağmen koşulsuz sevdiğinizi ve ona güvendiğinizi hissettirin.

Hürriyet

Canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu
AKRA CANLI
Sıradaki

Ummandan İnciler

Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin