İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İkindi17:03 Akşam20:11 Yatsı21:41 İmsak04:29 Güneş06:06 Öğle13:14
Hava - Açık 28°C Nem %32
Türkçe
24 Zilhicce 1441 14 Ağustos 2020 Cuma Saat: -
24 Zilhicce 1441
İkindi Akşam Yatsı İmsak Güneş Öğle
17:03 20:11 21:41 04:29 06:06 13:14
Menü

Evlenene 10 bin lira

13.02.2016    A+ | A-

Evlenecek gençlere devletin sağlayacağı 5 bin liralık destek uygulaması nisan itibarıyla başlıyor. Bununla ilgili 13 maddelik yönetmelik yürürlüğe girdi. Evlenecekler eğer bankada bir hesap açıp buraya en az aylık 100 lira yatırırlarsa devlet de bu hesaba 5 bin lirayı bulan para ekleyecek. Eğer çiftler ayrı ayrı başvurursa toplam destek 10 bin lira olacak.

HESAP AÇMAKLA BAŞLAYIN

Bankaların yurtiçi şubelerinde TL cinsi mevduat ya da katılım fonu hesabı açılacak. Bu hesabın çeyiz hesabı olduğu belirlenecek ve bankayla böyle bir sözleşme yapılacak. Hesap için yaş şartı yok. 18 yaşından küçükler için velileri hesap açtırabilecek. Çeyiz hesabına ister aylık ister 3 ayda bir para yatırılacak. Yatırılacak paranın alt sınırı ayda 100 lira üst sınırı bin lira olacak. Bir defaya mahsus 15 bin lirayı geçmeyen toplu para yatırılabilecek. Katılımcılar sadece tek bir hesap açabilecek ve devlet katkısını bir kez alabilecek. Hesabı bankalar arasında taşıma da mümkün olmayacak. Para evlilikten sonra evlenme cüzdanı ile ilgili bankaya başvurulduğunda hesaba geçecek. 27 yaşından önce evlenmek gerekiyor. Hesaba 3 yıl düzenli para ödeme şartı da var.

ÇEYİZ ÖDEMESİ 24 MAAŞ

Yetim kızlara verilen 'evlilik ödeneği'ni bu yukarıdaki sistemle karıştırmamak lazım. Evlilik ödeneği yetim maaşı alanlar için geçerli. Kız çocukları evlendiklerinde yetim maaşları kesiliyor. Fakat bir kereye mahsus olmak üzere 24 maaş tutarında evlilik yardımı yapılıyor.

Sabah

Diğer Haberler

Üniversiteler 1 Ekim'den sonra açılacak

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerin 1 Ekim sonrasında açılacağını duyurdu.
14.08.2020

Üniversite tercihlerinde son gün

Üniversiteye yerleşmek isteyen adaylar için tercih dönemi bugün saat 23.59’da sona eriyor. Tercihlerini yapan adaylar ise son kontrollerini ya da değiştirmek istedikleri tercihlerini aynı sürede sistem üzerinden yapabilecek.
14.08.2020

Tüketici sorunları arabulucuyla çözümlenecek

Yeni yargı paketiyle yürürlüğe giren ve 10 bin 390 lira üzerindeki tüketici uyuşmazlıklarında arabulucuya başvurmayı zorunlu hale getiren düzenlemeyle, bu kapsamdaki müracaatlar en fazla 28 günde sonuçlandırılacak.
13.08.2020

Okullar uzaktan eğitim ile açılıyor

Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ile 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başlamasına, 21 Eylül’de yüz yüze eğitime geçilmesine karar verildi.
13.08.2020
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Gül Bahçesi

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin