İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Parçalı Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Lodos fırtınasına rağmen göçmen geçişleri sürüyor

Lodos fırtınasına rağmen göçmen geçişleri sürüyor

25.03.2016

Türkİye, Avrupa Birliği (AB) ile varılan anlaşma uyarınca, Yunanistan’ın 5 adasına 20 Mart’tan sonra giriş yapan mültecileri geri alacak. Türk yetkililer, Sakız ve Midilli adalarında, geri gönderimin başlayacağı 4 Nisan’a kadar sürecek ilk çalışmalara başladı. 

Resmi rakamlara göre, son tarih olan 20 Mart’tan sonraki iki gün yaşanan kuvvetli lodos fırtınasına rağmen Yunan adalarına Türkiye’den 2 bin 316 göçmen girdi. Bu göçmenler merkez kabul edilen adalarda hazırlanan kamplarda beklemeye alındı.

Midilli’deki Hot Spot’ta 1600, Sakız’da 1216 ve Sisam’da 100 mülteci bulunuyor. Yetkililer, bu mültecilerle ilgili işlemleri 4 Nisan’a yetiştirmek için zamanla yarışıyor.

Sıkı güvenlik altındaki bu bölgelerde sıcak ve gergin saatler yaşanıyor. Avrupa hayaliyle adalara kaçan göçmenler zaman zaman seslerini yükselterek tepki gösteriyor. Bunun için bölgeye takviye güvenlik güçleri yönlendirildi. Geçtiğimiz salı günü sınırın açılmasını isteyen İdomeni kampındaki iki göçmen kendilerini yakarak yaraladılar.

20 Mart gecesinden itibaren 931, 21 Mart’ta 880 ve 22 Mart’ta 539 mültecinin adalara kaçak yolla giriş yaptığı belirlendi. Fırtına alarmı verilen 23 Mart’ta ise Yunan adalarında Türkiye’den 269 mülteci geçti.

Hürriyet

Diğer Haberler

Mescid-i Nebevi'de cuma namazı kılındı

Medine'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan Mescid-i Nebevi Camisi'ninde 2,5 ay aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
05.06.2020

Almanya'da 'elektrikli şarj' zorunluluğu

Alman hükümeti, elektrikli otomobillerde tüketicilerin şarj endişelerini gidermek ve bu araçları yaygınlaştırmak için akaryakıt istasyonlarına şarj yerleri konulmasını mecburi hale getirmeye hazırlanıyor.
05.06.2020

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin