İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle13:01 İkindi16:22 Akşam19:03 Yatsı20:22 İmsak05:23 Güneş06:48 İşrak07:26
Hava - Açık 22°C Nem %83
Türkçe
8 Safer 1442 25 Eylül 2020 Cuma Saat: -
8 Safer 1442
Öğle
13:01
İkindi
16:22
Akşam
19:03
Yatsı
20:22
İmsak
05:23
Güneş
06:48
İşrak
07:26
Menü

Fransa'daki karışıklığa Belçika da eklendi

01.06.2016    A+ | A-

Avrupa’nın iki büyük şehri Paris ve Brüksel yanıyor. Fransa’da yeni çalışma yasası protestolarına dün demiryolu işçileri de katılırken Belçika’da ise kemer sıkma ülkeyi savaş alanına çevirdi.

Fransa'da günlerdir devam eden eylemlerde tüm şehir enkaza döndü. Polisin çok sert müdahale ettiği ve orantısız güç uyguladığı protestoculara dün demiryolu işçileri de eklendi. Benzer bir şekilde Belçika'da da memurlar, hükümetin kemer sıkma politikalarını protesto etmek amacıyla dün greve gitti. Genel bir grev olmasa da demiryolları ve toplu taşıma sektörünün de iş bırakması nedeniyle ülkede hayat büyük ölçüde durdu. Belçika'da da Fransa'nın benzeri olarak eylemcilere orantısız güç uygulanıyor.

Demiryolu çalışanları hükümetin yıllık izinleri azaltma girişimine karşı çıkıyor. Demiryollarında iç hatlardaki birçok seferin yanı sıra, Hollanda, Almanya, Fransa ve Lüksemburg'a giden uluslararası tren seferleri de yapılamıyor. Hükümet, demiryolları ile ilgili yıllık izinleri azaltma planından vazgeçmezse grevin uzayacağı mesajını veriyor. Öngörülen düzenleme kapsamında demiryolu çalışanlarının 14 gün olan yıllık izinlerinin 1 ya da 2 gün azaltılması söz konusu.

Belçika'da grev nedeniyle çok kısa sürelerde düzenlenen metro seferleri 15-20 dakikaya çıktı. Paris metrosunda da grevler başlayacak. Çalışanlar yarından itibaren süresiz grev kararı aldı.

Sabah

Güne Merhaba
Sırada >>
×
Sıradaki

Günün Sohbeti

Güne Merhaba
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin