İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:27 Güneş06:52 Öğle12:59 İkindi16:18 Akşam18:56 Yatsı20:15
Hava - Çok Bulutlu 23°C Nem %83
Türkçe
12 Safer 1442 29 Eylül 2020 Salı Saat: -
12 Safer 1442
İmsak
05:27
Güneş
06:52
İşrak
07:30
Öğle
12:59
İkindi
16:18
Akşam
18:56
Yatsı
20:15
Menü

Özbekistan'dan 'Uluslararası İslam Araştırma merkezi' teklifi

20.10.2016    A+ | A-

Özbekistan geçici Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyayev (Shavkat Mirziyayev), İslam dininin değerlerini koruma ve İslam dünyası düşünürlerin başarılarını teşvik etme çağrısı yaptı.

Mirziyayev İİT üyesi ülkeler Dışişleri Bakanları Konseyinin Taşkent'te düzenlenen toplantısında bir konuşma yaparak, "İslam barış, eğitim ve manevi zenginlikler dinidir. Biz İslami değerleri ve İslam kültürünü korumakla görevliyiz” dedi.

Taşkent'teki İslam İşbirliği Teşkilatı Konseyi toplantısı "Eğitim ve marifet barış ve yapıcı hayatın esassıdır” sloganı ile organize edildi.

Toplantı sonunda Özbekistan Kuveyt’ten İİT geçici başkanlığını kabul edecek ve bir yıl boyunca bu görevi üstlenecek.

Şevket Mirziyayev Özbekistan'ın bir önceki lideri İslam Kerimov'un uzun süre başbakanlığı görevini yürütmüştü.

Özbekistan geçici Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyayev, Semerkant’ta İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) himayesinde Uluslararası İslam Araştırmaları Merkezi oluşturulması teklifini yaptı.

Mirziyayev konuşmasında, "Biz Semerkant’ta İİT himayesinde İslam dünyası bilim adamları ve düşünürlerinin miras çalışmalarını öğrenme ve koruma amaçlı Uluslararası İslam Araştırmaları Merkezi oluşturmasını teklif ediyoruz" dedi. Mirziyayev açılacak merkezin Özbekistan’ın İİT başkanlığı döneminde ülkesi için önemli bir proje olacağını belirtti.

Özbek lider, Özbekistan’ın İmam el-Buhârî, İmam-Tirmizî, Biruni, Harizmi, İmam-Maturudi gibi birçok ünlü İslam alimlerinin vatanı olduğunu da sözlerine ekledi.

Dünya Bülteni

Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin