İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:25 Güneş06:50 Öğle13:00 İkindi16:20 Akşam18:59 Yatsı20:19
Hava - Parçalı Bulutlu 24°C Nem %69
Türkçe
11 Safer 1442 27 Eylül 2020 Pazar Saat: -
11 Safer 1442
İmsak
05:25
Güneş
06:50
İşrak
07:28
Öğle
13:00
İkindi
16:20
Akşam
18:59
Yatsı
20:19
Menü

Asgari ücret görüşmeleri başladı

07.12.2016    A+ | A-

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017’de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için toplantılarına başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki toplantıda, işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını TİSK temsil etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücret görüşmelerine ilişkin, “Talep edileni karşılayabilmek geçici dönemler için başarı olarak karşımıza gelebilir ama istikrarlı bir hedefe yönelmekte geçici mutluluklar kalıcı huzura dönüşmeyebilir. O nedenle reel olmamız gerekiyor” dedi.

Türk-İş Genel eğitim Sekreteri Nazmi Irgat ise işçilerin önemli bir bölümünün asgari ücretle çalıştığına dikkat çekerek, “Çalışanlar ürettiği kadar da tüketiyor. Bunun yanında hem tükettikleri hem de ücretleri üzerinden vergi de veriyor. Sosyal devlet anlayışı toplumdaki zayıf kesimlerin korunmasını amaçlamaktadır ancak uygulamaya baktığımızda, daha çok iş yeri ve işverenlerin korunduğunu yaşayarak görüyoruz” dedi. Irgat, yılbaşında 447 dolara denk gelen asgari ücret tutarının bugünlerde 368 dolara kadar düştüğünü
ifade etti.

Asgari ücret, halihazırda bekar bir işçi için brüt 1647 lira, vergiler ve kesintiler düşüldüğünde net 1300 lira 99 kuruş olarak uygulanıyor.

Milliyet

Okudukça
Sırada >>
×
Sıradaki

Musiki

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin