İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:42 Güneş05:37 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:43 Yatsı22:29
Hava - Parçalı Bulutlu 20°C Nem %68
Türkçe
22 Zilka'de 1441 13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Afrika Birliği Zirvesi sona erdi

01.02.2017    A+ | A-

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da düzenlenen 28. Afrika Birliği Zirvesi sona erdi. Zirvenin kapanış oturumunda, 29. Afrika Birliği Zirvesi'nin temmuzda Addis Ababa’da yapılması kararlaştırıldı.

Fas’ın Afrika Birliği'ne dönüşünün birlik içerisinde bölünmeye neden olacağı söylentilerine karşı zirvenin kıtadaki dayanışma ruhunu dünyaya gösterdiğini ifade eden Gine Cumhurbaşkanı ve Afrika Birliği'nin yeni dönem başkanı Alpha  Conde, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika ile Zimbabwe Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin Afrika’nın birlik prensiplerini koruma konusundaki tutumlarından övgüyle söz etti.

Conde, Güney Sudan ve Kongo’daki durumlarının kıtanın kendisini yönetmesi gerektiğinin en belirgin kanıtı olduğuna işaret etti.

Fas yeniden birliğe dahil oldu

Fas Kralı 6. Muhammed, ülkesi adına 33 yıl aradan sonra katıldığı Afrika Birliği Zirvesi'nde, kendini evinde hissettiğini söyledi.

Kral 6. Muhammed, Fas'ın uzun yıllardır Afrika Birliğinde olmamasına rağmen kıtadaki birçok ülkeyle sıkı ilişkiler geliştirdiklerini ve onlarca ikili anlaşma yaptıklarını vurguladı.

İslam İşbirliği Teşkilatınca (İİT), Fas'ın yeniden Afrika Birliğine katılması memnuniyetle karşılandı.

Dünya Bülteni

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Şemail-i Şerif
Sırada >>
×
Sıradaki

Şemail-i Şerif
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin