İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle12:53 İkindi15:44 Akşam18:12 Yatsı19:32 İmsak05:58 Güneş07:24 İşrak08:03
Hava - Çok Bulutlu 21°C Nem %77
Türkçe
11 Rebi'ül-evvel 1442 28 Ekim 2020 Çarşamba Saat: -
11 Rebi'ül-evvel 1442
Öğle
12:53
İkindi
15:44
Akşam
18:12
Yatsı
19:32
İmsak
05:58
Güneş
07:24
İşrak
08:03
Menü

İtikâfta İslam beldelerinin huzuru için dua ediliyor

20.06.2017    A+ | A-

Ramazanın son günlerinde gizli ve bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesinin sevabına erişmek için İstanbul'daki 253 camide itikâfa girenler, Kur'an okuyor, ibadet ediyor ve İslam beldelerinin huzura kavuşması için gece-gündüz dua ediyor.

Ramazanın bitimine sayılı günler kala dış dünyayla irtibatlarını keserek bu ayın rahmet, bereket ve feyzinden daha fazla istifade etmek isteyen bazı Müslümanlar camilerde itikâfa girdi.

İstanbul Müftülüğü, dileyen İstanbulluların daha yoğun ibadet etmelerine imkan sağlamak amacıyla 253 camide itikâfa girilmesine izin verdi. Başta selatin camileri olmak üzere hemen her ilçede birkaç camide on binlerce kişi gece gündüz Kur'an-ı Kerim okuyor, ibadet ediyor ve günlerini dua etmekle geçiriyor.

itikâftakiler, vakit namazlarını cemaatle kılıyor, teravihi hatimle eda ediyor, gecenin bir yarısında teheccüd namazında Müslümanlarınhuzuru için Allah’a yakarıyor.

Geçen çarşamba akşamı camilere kapanarak burada yatıp kalkan ve her türlü ihtiyaçlarını buradan karşılayan Müslümanlar, mukabele okuyor, ibadetlerini yerine getiriyor, dillerinde duaları eksik etmiyor.  

AA

Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
Sıradaki

Ana Haber Bülteni

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin