İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İkindi16:28 Akşam19:11 Yatsı20:31 İmsak05:17 Güneş06:43 İşrak07:21 Öğle13:02
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %60
Türkçe
3 Safer 1442 20 Eylül 2020 Pazar Saat: -
3 Safer 1442
İkindi
16:28
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
İmsak
05:17
Güneş
06:43
İşrak
07:21
Öğle
13:02
Menü

'Dijitalleşmeyen ayakta kalamaz'

20.09.2017    A+ | A-

Tüm sektörleri dönüştüren dijitalleşmeye ayak uyduramayan ayakta kalamayacak, bu ‘yeni normal’ dönemde para birimi hız olacak, hızlı davranmaktan korkup risk alamayanlar zorlanacak...

Artık ne online, ne offline; her şirket “all-line” stratejisi ile dijital dünyayla reel dünyayı birbirine entegre edecek... Bu saptamalar dijitalleşmenin iş yapış şekilllerine etkilerinin tartışıldığı CEO Club toplantısından...

İş dünyası, hızın, çevikliğin, dijitalleşmenin ve hatadan ders çıkarmanın merkezde olduğu ‘yeni normal’ ortamda rekabetin kurallarını yeniden belirliyor.

“CEO Club Dijital Ajanda” toplantısında konuşma yapan yöneticilerin odak noktası işte bu yeni rekabet alanında başarılı olmanın sırlarıydı.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen “Liderlerin Dönüşüm Ajandası” başlıklı panelde CEO Mehmet Ali Akarca’nın “Yeni para birimi hız” sözleri dikkat çekti.

Türkiye'de günde 4.5 saat telefona bakarak geçiyor

Derya Özkaya Matraş, kişilerin akşam yatarken son, sabah kalktıklarında da ilk olarak telefonlarına baktığını dile getirdi ve “ABD'de mobilde zaman geçirme süresi 3 saatken Türkiye de 4,5 saat. Şirketler de müşterileri ile artık mobilde buluşmaları gerektiğinin farkına vardı. Mobilden sağlanan cirolar hızla artış göstermekte” dedi.

Matraş, bu dijitalleşme sürecinde ayakta kalabilmek için hızlı değişime ayak uydurabilme, risk alabilme, doğru insan kaynağı bulabilme gibi konuların önem kazandığını anlattı.

Eğitim ve cesaret biraraya geldiğinde yenilik doğuyor

CEO DaeHyun Kim de dijitalleşmenin kaçınılmaz olduğu yeni normal döneme girildiğini, belirterek, “Hız bugün insanların da ilerisinde” ifadesini kullandı. Kore’nin küçücük bir ülkeden nasıl teknolojik bir güce dönüştüğünü anlatan Kim, “Bunun ardında eğitim seferberliği var. Küçük bir ülkeydik ve hiçbir şeyimiz yoktu. Farklı bir şey yapmamız gerekiyordu. Ülkemiz eğitime büyük bir yatırım yaptı. Eğitim ve cesaret, bu iki şey biraraya geldi mi yeni teknolojiler ortaya çıkıyor."

Dünya

Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Bir Mucit Bir İcat

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin